TdS w Oberstdorfie: Ustiugov wygrywa trzeci etap Tour de Ski

Sergey-Ustiugov

Pochodzący z Rosji Sergey Ustiugov wygrał trzeci etap Tour de Ski w niemieckim Oberstdorfie. Na podium stanęli również Martin Johnsrud Sundby i Dario Cologna. W klasyfikacji generalnej wielkiego narciarskiego touru cały czas prowadzi Sergey Ustiugov. 

Po biegu łączonym pań, przyszedł czas aby na starcie pojawili się panowie. Na dystansie 10 km stylem klasycznym i 10 km stylem dowolnym, triumfował Sergey Ustiugov. Jego czas na mecie wyniósł 48:40.4 sekundy. Tuż za nim zameldował się Martin Johnsrud Sundby. Sekundę po Ustiugovie na metę wpadł Dario Cologna.

Pochodzący z Kanady – Alex Harvey również występ na trzecim etapie Tour de Ski może uważać za udany. Harvey do zwycięzcy stracił 2.7 sekundy. Piąty był Marcus Hellner z reprezentacji Szwecji. Ze stratą wynoszącą 3.8 sekundy, etap ukończył Simen Hegstad Krueger z Norwegii.

W biegu łączonym mężczyzn wystartowało 58 zawodników. Warunki na trasie biegu były dobre. Przypomnijmy, że jedyny polski biegacz narciarski – Maciej Staręga, wycofał się z Tour de Ski po drugim etapie.

Pełne wyniki biegu łączonego mężczyzn

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.