TdS w Oberstdorfie: Petter Northug wygrywa na 15 km klasykiem!

Petter Northug wygrał drugi etap Tour de Ski, który został rozegrany w niemieckim Oberstdorfie. Na drugim miejscu uplasował się Alex Harvey z Kanady, a podium uzupełnił Calle Halfvarsson ze Szwecji. Najlepszym z Polaków był Maciej Kreczmer, który zawody ukończył na 45 miejscu.

Norweski biegacz narciarski – Petter Northug na mecie zameldował się z czasem 42:01.2. Wyprzedził on drugiego w dzisiejszych zawodach Kanadyjczyka Alexa Harveya o 0.6 sekundy. Podium uzupełnił pochodzący ze Szwecji Calle Halfvarsson, który stracił do Northuga 0.8 sekundy.

Tuż za podium uplasował się Niklas Dyrhaug ze stratą wynoszącą 2 minuty. Piąte miejsce zajął pochodzący z Kazachstanu Alexey Poltoranin z czasem 42:03.3. (+2.1). Dario Cologna, który stracił prowadzenie w klasyfikacji Touru na rzecz Nourthuga na mecie zameldował się z czasem 42:03.5 (+2.3), co dało mu szóste miejsce.

Najlepszym z Polaków startującym w biegu na 15 km stylem klasycznym został Maciej Kreczmer, który do zwycięzcy bieu stracił +2:09.1. Polak został sklasyfikowany na 45 miejscu. Maciej Staręga z czasem 46:15.4 był 73. Sebastian Gazurek (47:03.5; +5:02.3) zajął 77 miejsce, a Jan Antolec (48:31.3; +6:30.1) zawody ukończył na odległym 86 miejscu.