TdS w Oberstdorfie: Oestberg wygrywa, Urszula Łętocha ostatnia

12:40, 02.01.2019 RED Aktualizacja: 12:59, 02.01.2019

Ingvild Flugstad Oestberg triumfowała w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym. Za jej plecami uplasowały się Natalia Nepryaeva i Anastasia Sedova.

Przez cały bieg warunki pogodowe były ekstremalnie trudne. Padał mokry śnieg, który lepił się do nart i wiele zawodniczek miało z tego powodu poważne problemy. Wyraźnie najlepiej przygotowany sprzęt miały Norweżki i Rosjanki, które od samego początku bardzo dobrze sprawowały się na trasie.

Walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatnich metrach. Ingvild Flugstad Oestberg i Natalia Nepryaeva ścigały się do samego końca, jednak to Norweżka była lepsza o 0,1 sekundy. Trzecia na mecie zameldowała się Anastasia Sedova, która straciła do zwyciężczyni 5,3 sekundy. Następne miejsca zajęły Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Krista Parmakoski i Yulia Belorukova. Jessica Diggins, która była liderką cyklu Tour de Ski, zajęła dopiero 11 miejsce, tracąc 58,4 sekundy. Urszula Łętocha zakończyła bieg jako ostatnia ze stratą ponad 4 minut.