TdS w Oberstdorfie: Norwegowie triumfują, Cologna czwarty

fot: FasterSkier.com

fot;FasterSkier.com

Zwycięstwem Emila Iversena zakończył się bieg na 15 kilometrów stylem dowolnym rozgrywany w ramach Tour de Ski w Oberstdorfie. Za jego plecami znaleźli się jeszcze Sindre Bjoernestad Skar oraz Francesco De Fabiani.

Dzisiejszy bieg stylem dowolnym na piętnaście kilometrów w Oberstdorfie był rozgrywany ze startu wspólnego. Jak to zazwyczaj w biegach męskich bywa, przez ogromną cześć dystansu, liczący się zawodnicy biegli razem. Trzeci dzisiaj De Fabiani w połowie dystansu zajmował dopiero trzydzieste dziewiąte miejsce. To świadczy o tym, jak długo była to wyrównana walka. Początkowo dość blisko czołówki był Martin Johnsrud Sundby. Norweg na pomiarze 3,6 km był nawet pierwszy. Ostatecznie skończył na ósmym miejscu. O zwycięstwie decydował dzisiaj finisz. Emil Iversen pokonał swojego rodaka Sindre Bjoernestad Skara o zaledwie 0,4 sek. Trzeci Francesco De Fabiani stracił 0,9 sek.

Tuż za podium uplasował się lider Tour de Ski Dario Cologna. Szwajcar, który zaskoczył formą przed własną publicznością w Lenzerheide, był lepszy od swoich bezpośrednich rywali w całym turze i powiększył przewagę. Ustiugov był dziś dopiero dwudziesty ósmy i jego strata przed wyjazdem do Val di fiemme wynosi 53 sekundy. Trzeci w klasyfikacji jest Sundby, on jednak musi odrobić ponad minutę.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.