TdS w Oberstdorfie: Kolejne zwycięstwo Stiny Nilsson

fot.svt.se

fot.svt.se
fot.svt.se

Stina Nilsson wygrała bieg pościgowy w Oberstdorfie – czwarty etap Tour de Ski 2016/2017. Szwedka pokonała na finiszu Heidi Weng i Ingvild Flugstad Oestberg. 

Stina Nilsson wystartowała do środowego biegu jako liderka całego cyklu. Szwedka miała jednak zaledwie cztery sekundy przewagi nad Heidi Weng i niespełna trzynaście sekund zapasu nad Ingvild Flugstad Oestberg. 23-latka nie próbowała uciekać swoim rywalkom i po kilkuset metrach trzy biegaczki pokonywały już trasę razem. Ton rywalizacji nadawały Norweżki, które próbowały zgubić Nilsson. Liderka Tour de Ski nie dała się jednak zamknąć przeciwniczkom i cały czas utrzymywała bezpieczny dystans.

Szwedka biegła doskonale taktycznie. Nie wysuwała się zbyt często na prowadzenie, żeby nie tracić sił i oszczędzać się na finisz. Na jednym z fragmentów trasy wszystkie biegaczki nawet się zatrzymały i zamieniły że sobą kilka słów. Nilsson wykazała się jednak ogromną wytrzymałością psychiczną i po raz kolejny popisała się fantastycznym finiszem, który zapewnił jej trzecie zwycięstwo w tej edycji Tour de Ski i pozwolił na zachowanie czerwonej koszulki liderki. Drugie miejsce zajęła Heidi Weng, a trzecie Ingvild Flugstad Oestberg.

Pozostałe biegaczki poniosły spore straty. Czwarta była Krista Parmakoski, a piąta Jessica Diggins.

Najlepszy czas netto dzisiejszego biegu zanotowała Ingvild Flugstad Oestberg, drugi rezultat miała Heidi Weng, a trzeci Stina Nilsson.

Jutro biegaczki czeka dzień przerwy. Do rywalizacji powrócą one 6 stycznia w Toblach.

Wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.