TdS w Oberstdorfie: 10 km klasykiem dla Bjoergen! Kowalczyk szósta!

fot. m.dziennik.pl
fot. m.dziennik.pl

Marit Bjoergen w wielkim stylu wygrała dzisiejszy bieg techniką klasyczną na 10 km w cyklu Tour de Ski w niemieckim Oberstdorfie! Drugie miejsce zajęła Heidi Weng, a trzecie – Therese Johaug. Justyna Kowalczyk zakończyła wyścig na szóstej pozycji.

Dzisiejszy bieg był rozgrywany w bardzo trudnych warunkach, ponieważ w nocy silnie padał deszcz, który na trasach zamarzł tworząc swoistą “szklankę” w torach. Wielokrotnie obserwowaliśmy jak słabsze zawodniczki wywracały się w strategicznych momentach.

Od samego początku Marit Bjoergen miała przewagę czasową uzyskaną we wczorajszym prologu i ciągle ją powiększała. Przez cały bieg goniła ją para jej rodaczek – Heidi Weng oraz Therese Johaug, zamieniając się od czasu do czasu. Przez pierwsze 5 km Justyna Kowalczyk próbowała się oderwać od grupy pościgowej, co początkowo jej się udawało, jednak w połowie trasy została doścignięta i już do samego końca biegła w grupie.

Wyniki:

1. Marit Bjoergen 29:27.6

2. Heidi Weng +56,2 s

3. Therese Johaug +  56,8 s

6. Justyna Kowalczyk +1:39.6

23. Sylwia Jaśkowiec +2:28.9

43. Kornelia Kubińska +3:40.6

Teraz zawodniczki czeka dzień przerwy w startach, a już we wtorek pobiegną w sprincie techniką dowolną w szwajcarskim Val Müstair. Transmisja o godzinie 13 na antenie TVP 2 oraz Eurosportu.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.