TdS w Lenzerheide. Wielki dzień niesamowitego rodzeństwa. Napisali historię

16:16, 29.12.2021 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 17:33, 29.12.2021

Iivo Niskanen wygrał bieg na 15 kilometrów w ramach Tour de Ski w Lenzerheide. To wielki dzień dla Finów - wcześniej triumf odniosła jego siostra Kerttu. Drugie miejsce zajął Aleksander Bolszunow, a trzecie Paal Golberg. Dominik Bury uplasował się na początku piątej dziesiątki.

Iivo Niskanen po raz kolejny w swojej karierze potwierdził, że na dystansach stylem klasycznym stanowi ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich przeciwników. Mistrz olimpijski w świetnym stylu wygrał bieg na 15 kilometrów w ramach drugiego etapu Tour de Ski 2021/2022. To piękny dzień dla fińskich biegów, a przede wszystkim rodziny Niskanenów. W zmaganiach pań bowiem zdecydowanie najlepsza była Kerttu - siostra Iivo.

29-latek o blisko 20 sekund wyprzedził drugiego Rosjanina Aleksandra Bolszunowa. Na podium stanął też Norweg Paal Golberg. Ten z kolei bezpośrednio wyprzedził swojego kolegę z reprezentacji, zwycięzcę pierwszego etapu touru Johannesa Klaebo. Piątkę zamknął Ivan Jakimuszkin. W czołowej dziesiątce uplasowali się też odpowiednio Francesco De Fabiani, Denis Spitsow, Erik Valnes, Martin Nyengeth oraz Didrik Toenseth. Spodziewanie najlepszym z Polaków był Dominik Bury. Zajął on 42. miejsce. Do punktów stracił nieco ponad 10 sekund. Kamil Bury został sklasyfikowany na 72., a Maciej Staręga 87. lokacie.

Klaebo utrzymał prowadzenie w klasyfikacji Tour de Ski. Na drugie miejsce awansował Golberg, a trzecie Niskanen. Dominik Bury zajmuje czterdzieste piąte miejsce.