TdS w Lenzerheide: Siergiej Ustiugow rozpoczął marsz po kolejny triumf w Tour de Ski

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Siergiej Ustiugow wygrał sprint stylem dowolnym podczas inauguracyjnych zawodów Tour de Ski w szwajcarskim Lenzerheide. Oprócz Rosjanina na podium stanęli także Federico Pellegrino i Francuz Lucas Chanavat.

Siergiej Ustiugow rozpoczął tegoroczną edycję Tour de Ski od mocnego uderzenia. Rosyjski biegacz, który w ubiegłym sezonie triumfował w klasyfikacji generalnej całego cyklu, wygrał sprint stylem dowolnym w Lenzerheide, nie pozostawiając swoim rywalom żadnych złudzeń.

25-latek był najlepszy w porannych eliminacjach, które wygrał z rezultatem 2:58,46. Reprezentant Sbornej od ćwierćfinałów był niepokonany, triumfując zarówno w 1/4, jak i w 1/2 i finale. W decydującym biegu Ustiugow najbardziej zaciętą walkę stoczył ze świetnym włoskim sprinterem – Federico Pellegrino. Ostatecznie biegacz z Italii musiał uznać wyższość Rosjanina i przegrał z nim o sekundę. Na najniższym stopniu podium stanął Francuz Lucas Chanavat, dla którego jest to pierwsze w karierze podium w Pucharze Świata. Czwarte miejsce zajął Fin Ristomatti Hakola, piąte Norweg Finn Haagen Krogh, a stawkę zamknął Richard Jouve z Francji.

Jutro biegaczy czeka drugi etap Tour de Ski – bieg na dystansie 15 kilometrów stylem klasycznym. Start o 11:15.

Wyniki sprintu

Klasyfikacja generalna Tour de Ski

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.