TdS w Lenzerheide: Ingvild Flugstad Oestberg najlepsza na dystansie 10 kilometrów klasykiem

0

fot: dagbladet.no

fot: dagbladet.no

Ingvild Flugstad Oestberg wygrała bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym w szwajcarskim Lenzerheide. Dzięki temu sukcesowi Norweżka została liderką całego cyklu. Na podium biegu stanęły także Heidi Weng i Sadie Bjornsen.

Ingvild Flugstad Oestberg w niedzielę była poza zasięgiem swoich głównych rywalek. Norweżka prowadziła już na pierwszym punkcie pomiaru czasu, a potem tylko sukcesywnie powiększała swoją przewagę. Ostatecznie 27-letnia biegaczka dobiegła do mety z wynikiem 26:59,4, odnosząc czwarte w karierze zwycięstwo na trasach w Lenzerheide. Drugie miejsce zajęła w dzisiejszym biegu Heidi Weng, która na pierwszych kilometrach plasowała się w drugiej dziesiątce, ale z każdym kolejnym punktem pomiaru czasu poprawiała swoją lokatę. Ubiegłoroczna triumfatorka Tour de Ski nie była jednak w stanie dogonić swojej rodaczki i finiszowała ze stratą blisko 26 sekund.

Na najniższym stopniu podium zawody ukończyła Sadie Bjornsen. Dla Amerykanki jest to już trzecie w tym sezonie podium, ale pierwsze wywalczone w konkurencji dystansowej. Biegaczka ze Stanów Zjednoczonych straciła do Oestberg 42 sekundy. Czwarta była Kerttu Niskanen, piąta Anna Haag, szósta Nicole Fessel, a siódma Jessica Diggins. Nieco gorzej poszło Kriście Parmakoski. Finka finiszowała na 13. pozycji ze stratą minuty i 15 sekund.

Po biegu w Lenzerheide Ingvild Flugstad Oestberg objęła prowadzenie w całym cyklu Tour de Ski. Norweżka ma ponad pół minuty przewagi nad Heidi Weng i minutę zapasu nad Jessicą Diggins. Jutro biegaczki czeka kolejny start – bieg pościgowy na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym. Jako pierwsza na trasę wyruszy właśnie Oestberg. Norweżka będzie się starała utrzymać przewagę nad goniącymi ją rywalkami.

Wyniki biegu

Klasyfikacja generalna Tour de Ski

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.