TdS w Lenzerheide: Dario Cologna zwycięża po raz drugi. Szwajcar powiększa przewagę w klasyfikacji Tour de Ski

fot.cdn.fasterskier.com

fot.cdn.fasterskier.com

Dario Cologna odniósł drugie zwycięstwo w tegorocznym Tour de Ski. Szwajcar jako pierwszy minął linię mety w biegu pościgowym na piętnaście kilometrów stylem dowolnym. Drugi był Sergey Ustiugov, a trzeci Alexander Bolshunov.

W poniedziałek panowie przystąpili do biegu pościgowego na 15 km techniką dowolną. Straty na starcie wynikały z rezultatów, które zawodnicy osiągali na pierwszych dwóch etapach Tour de Ski. Jako pierwszy wyruszył na trasę Sergey Ustiugov. Tuż za nim pobiegł Dario Cologna. Szwajcar uciekł Rosjaninowi już na czwartym kilometrze i tę przewagę zachował. Ostatecznie wyprzedził dotychczasowego lidera o 17.6 s.. Trzecią lokatę utrzymał Alexander Bolshunov (+45.5), który nie dał się dogonić grupie pościgowej. Na miejscu czwartym znalazł się Kanadyjczyk Alex Harvey (+46.8), piątym Kazach Alexey Poltoranin (+47.1), a na szóstym Martin Johnsrud Sundby (+48.1).

Czołowa trójka na mecie nie osiągnęła najlepszych czasów dzisiejszego biegu. Najlepiej z nich spisał się Cologna, który, gdyby odliczyć straty biegu pościgowego, zająłby szóste miejsce. Dopiero 17. czas zanotował Ustiugov, a 24. – Bolshunov. Najszybciej trasę pokonał Francuz Maurice Manificat (14. na mecie). Drugi czas netto miał Szwed Daniel Richardson, a trzeci Rosjanin Andrey Larkov.

Wyniki biegu mężczyzn

Źródło: Informacja własna, fis-ski.com

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.