TdS: Sundby ponownie triumfuje w biegu na 15 km

fot. fasterskier.com
fot. fasterskier.com

Martin Johnsrud Sundby ponownie nie dał rywalom żadnych szans i zwyciężył w dzisiejszym biegu na 15 km stylem klasycznym w Val di Fiemme. Był to przedostatni bieg trwającego cyklu Tour de Ski.

Norweg na metę dotarł 7,7 s przed kolegą z drużyny Niklasem Dyrhaugiem. Trzecie miejsce na podium zajął reprezentant Kazachstanu Alxey Poltoranin, który do zwycięzcy stracił 12,6 s.

Pełne wyniki biegu na 15 km

Już jutro ostatni etap Tour de Ski. Jest to bieg na 9 km techniką dowolną, podczas którego zawodnicy wspinać się będą na Alpe Cermis. Jako pierwszy na trasę wyruszy oczywiście lider Tour de Ski oraz lider Pucharu Świata – Martin Johnsrud Sundby, który ma dużą przewagę nad drugim Petterem Northugiem. Northug bowiem rozpocznie bieg po 2 minutach i 51 sekundach po liderze. Jako trzeci na trasę wyruszy Alexey Poltoranin, który do Northuga z kolei traci już tylko 1,5 sekundy.

Klasyfikacja Tour de Ski

W klasyfikacje generalnej Pucharu Świata na prowadzeniu jeszcze bardziej umocnił się Sundby. Zgromadził on już 972 pkt. Drugie miejsce zajmuje Petter Northug (594 pkt), a trzecie Finn Haagen Krogh (512 pkt).

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Początek finałowego biegu Tour de Ski mężczyzn jutro o godz. 15:40.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.