TdS: Przed nami przedostatni etap rywalizacji (Lista startowa)

fot: visitfiemme.it

fot: visitfiemme.it
fot: visitfiemme.it

Przed biegaczkami i biegaczami decydujące momenty walki o zwycięstwo w jedenastej edycji Tour de Ski. Szósty etap cyklu odbędzie się we włoskim Val Di Fiemme, gdzie sportowcy będą rywalizować w biegach masowych stylem klasycznym. 

Ostatnie etapy Tour de Ski już tradycyjnie odbywają się we Włoszech. Wczoraj sportowcy rywalizowali w Toblach, ale jeszcze tego samego dnia musieli się przenieść do Val di Fiemme, gdzie wystartują na dwóch dystansach.  Sobotnia rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie, bowiem w kwestii zwycięzców nic nie jest jeszcze przesądzone.

W klasyfikacji generalnej pań na prowadzenie wysunęła się Heidi Weng, ale jej przewaga nad rywalkami jest znikoma. Nad drugą w tabeli Ingvild Flugstad Oestberg Weng ma tylko 11 sekund zapasu, co przy bonifikatach czasowych na trasie będzie bardzo łatwo odrobić. W walce o czołowe lokaty w sobotnim biegu masowym na 10 kilometrów stylem klasycznym powinna się liczyć także Krista Parmakoski. Finka w Tour de Ski prezentuje się doskonale i nadal ma realne szanse na to, aby przeszkodzić Norweżkom w odniesieniu zwycięstwa. Nie można także zapominać o Stinie Nilsson, ale wydaje się, że młoda Szwedka zaczyna już odczuwać trudy tego wyczerpującego cyklu.

W Val Di Fiemme wystartują zaledwie 32 biegaczki, co oznacza, że wycofała się już połowa biegaczek, które przystąpiły do rywalizacji.

Lista startowa

Wśród mężczyzn w klasyfikacji Tour de Ski prowadzi Siergiej Ustiugow. Rosjanin wygrał już piąty z rzędu etap, co jest historycznym osiągnięciem w rywalizacji panów. Teraz 24-latek postara się jeszcze bardziej wyśrubować swój rekord. Reprezentant Sbornej ma ponad półtorej minuty przewagi nad najgroźniejszym rywalem o wydaje się, że to powinno wystarczyć do odniesienia zwycięstwa w całym cyklu.

W biegu masowym na 15 kilometrów klasykiem część strat do lidera postarają się odrobić także Dario Cologna i Alex Harvey.

Lista startowa biegu mężczyzn

Źródło: informacja własna

Latest posts by Daniel Topczewski (see all)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.