TdS: Przed nami finał 10. edycji Tour de Ski (lista startowa)

9f785916d451ee039d487bb8ad94eb08Siedem etapów za nami. Rywalizacja w 10. edycji Tour de Ski jest już niemal zakończona. Została “tylko” ostatnia wspinaczka pod Alpe Cermis. Która biegaczka wykaże się najlepszą wytrzymałością? Czy Oestberg utrzyma blisko 40 sekund przewagi nad Johaug.

Przed rozpoczęciem jubileuszowej edycji Tour de Ski niemal każdy kibic stawiałby na absolutną dominację Therese Johaug. Nikt nie stawiał, że będzie liderką po pierwszym etapie, bo sprinterką najlepszą nie jest. Na drugim etapie, w biegu na 15 km ‘klasykiem’ była już najlepsza, więc objęła przewodnictwo w turze. Wydawało się, że koszulki liderki nie odda do końca. Zaskoczenie nadeszła w trakcie biegu na 5 km. Ingvild Flugstad Oestberg zaskoczyła wszystkich zdecydowanie wyprzedzając Johaug. Oestberg lepsza była także w sprincie w Oberstdorfie, więc jej przewaga jeszcze się powiększyła. Therese wiedziała, że w piątym etapie musi postawić wszystko na jedną kartę. Liderka Pucharu Świata wygrała bieg na 10 km stylem klasycznym, ale nie pozwoliło to na objęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji TdS.

Sytuacja w Tour de Ski robiła się z każdym razem ciekawsza. W szóstym etapie zaplanowano bieg na 5 km stylem dowolnym. Znowu faworytką była Therese Johaug. Norweżka jednak zawiodła zajmując “dopiero” piąte miejsce. Oestberg znowu była przed nią. Wygrała Amerykanka Jessica Diggins. Wczoraj w biegu na 10 km Therese przez większą część trasy trzymała się z trzema swoimi koleżankami z kadry – Oestberg i Weng. Kibice czekali kiedy Johaug zaatakuje. Tymczasem stało się zupełnie inaczej. Heidi i Ingvild oderwały się od koleżanki i same powalczyły o triumf. Po raz pierwszy w karierze wygrała Weng, ale Oestberg powiększyła swoją przewagę nad Johaug do 38,7 sekundy. Tyle do odrobienia dzisiaj będzie miała wielka faworytka tego wyścigu. W poprzednich latach potrafiła niwelować większe straty. Czy tym razem też się uda? Która z Norweżek stanie na najwyższym stopniu podium? Czy Justyna Kowalczyk dokończy w tym roku tę wspinaczkę?

Relacja już od 14:00 w TVP2, Eurosport i Radiu Gol. Zapraszamy także na nasz profil na Facebooku, gdzie cały dzień trwa Tour de Ski Day. Przypominamy triumfatorów wszystkich edycji, relacjonujemy co dzieje się na trasach i przygotujemy konkurs. Gorąco polecamy.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.