TdS: Ostatni akt turu. Kto sięgnie po prestiżową wygraną? (lista startowa)

fot: visitfiemme.it

fot: visitfiemme.it

Już dzisiaj poznamy zwyciężczynię lub zwycięzcę tegorocznej edycji Tour de Ski. Przed i po południu zostanie rozegrany ostatni etap zmagań dla pań i panów, czyli wspinaczka pod Alpe Cermis. Przed finałowym aktem touru prowadzą: Ingvild Flugstad Oestberg oraz Dario Cologna.

U pań jako pierwsza wyruszy Oestberg. Ma ona jednak tylko dwie sekundy zapasu nad swoją rodaczką Heidi Weng i to właśnie ona będzie faworytką do wygrania Tour de Ski, gdyż zawsze uzyskuje bardzo dobrze czasy na ostatnim etapie. Norweżki nad kolejnymi zawodniczkami mają już sporą przewagę. O podium będą walczyły Jessica Diggins oraz Krista Parmakoski. Ich strata jednak do czołowych dwóch lokat jest duża. Finka traci do Ingvild minutę i 33 sekundy, natomiast Amerykanka dziesięć sekund więcej. Kolejne miejsca kolejno zajmują: Teresa Stadlober (+2.30), Kerttu Niskanen (+2.50), i Anastasia Sedova (+3.15). W dziesiątce znajdują się także: Sadie Bjoernsen, Nathalie von Siebenthal oraz Anna Haag. Na 21. pozycji plasuje się Elizabeth Stephen, która co roku jest jedną z najszybszych podczas ostatniego etapu w Val di Fiemme.

U panów bieg jako pierwszy rozpocznie Dario Cologna. Szwajcar przez cały tour prezentował równą, wysoką formę, dzięki czemu prowadzi z przewagą, nad drugim Alexeyem Poltoraninem, minuty i czternastu sekund. Blisko Kazacha są również Kanadyjczyk Alex Harvey oraz Rosjanin Sergey Ustiugov. Obaj tracą do Szwajcara ok. minuty i 20 sekund. Kolejny jest Alexander Bolshunov (+1.39). Szóste miejsce zajmuje Martin Johnsrud Sundby (+1.42). Na siódmym miejscu znajduje się Hans Christer Holund, na ósmym Alexey Chervotkin. Na dziewiątej lokacie jest Daniel Rickardsson, a dziesiątkę zamyka Jean Marc Gaillard.

Lista startowa pań

Lista startowa panów

Źródło: fis-ski

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.