TdS: Northug powiększa przewagę! Kreczmer 46.

Norweg Petter Northug po zaciętej walce wygrał dzisiejszy bieg na 25 km techniką dowolną na dochodzenie w Toblach. Drugie miejsce zajął Calle Halfvarsson ze Szwecji, a na ostatnim stopniu podium uplasował się rodak zwycięzcy Martin Johnsrud Sundby. Jedyny startujący Polak – Maciej Kreczmer zajął 46. lokatę.

Northug wyruszył na trasę jako pierwszy, lecz zaraz za nim, ze stratą 1,5 sekundy wyruszył Sundby. Szybko do nich dołączył Halfvarsson oraz Rosjanin Jewgienij Biełow. To właśnie między nimi rozegrała się walka o zwycięstwo. Northug wygrał o zaledwie 2 sekundy nad drugim Halfvarssonem, 2,2 s nad Sundbym i 2,4 s nad Biełowem.

Jedyny reprezentant Polski, który przystąpił do biegu – Maciej Kreczmer, zajął 46. miejsce ze stratą 7:56.0 do zwycięzcy.

Już w weekend zostanie rozegrany finał Tour de Ski 2015. W sobotę mężczyźni pobiegną na 15 km techniką klasyczną ze startu masowego, a już w niedzielę rozpoczną morderczą wspinaczkę pod Alpe Cermis!