TdS: Marit Bjoergen znów najlepsza! Kowalczyk na piątym miejscu!

KowalczykMarit Bjoergen po raz kolejny pokazuję, że ma zamiar wygrać tegoroczną edycje Tour de Ski. Najlepsza Norweżka wygrała dzisiejszy bieg na 5 km techniką klasyczną. Na drugim miejscu uplasowała się Therese Johaug, a trzecie zajęła Heidi Weng. Justyna Kowalczyk w dzisiejszym biegu była piąta.

Tak samo jak w poprzednich konkursach, w Toblach mieliśmy norweskie podium. Marit Bjoergen potwierdziła wysoką formę na dystansie 5 km stylem klasycznym. Norweżka na mecie zameldowała się z czasem: 12:48.5 sekundy. Pokonała ona o ponad 10 sekund będącą na drugim miejscu Therese Johaug. Na trzecim miejscu w dzisiejszych zawodach uplasowała się Heidi Weng, która do Bjoergen straciła 13.1 sekund.

Tuż za podium miejsca nie zabrakło dla Emmy Wiken. Pochodząca ze Szwecji biegaczka do mety dobiegła z czasem wynoszącym: 13:02.3 sekundy.

Piąte miejsce w dzisiejszym biegu należało do Justyny Kowalczyk. Polka świetnie rozpoczęła bieg (na pierwszym pomiarze czasu prowadziła), lecz pod jego koniec Justynie Kowalczyk zabrakło sił. Jej strata do Bjoergen wyniosła 17.6 sekundy. W zawodach wystartowały jeszcze dwie reprezentantki Polski. Na 31 miejscu uplasowała się Sylwia Jaśkowiec (13:54.0), a Kornelia Kubińska była 34 (13:55.7).

W klasyfikacji generalnej Tour de Ski prowadzi Marit Bjoergen przed Heidi Weng i Therese Johaug. Justyna Kowalczyk awansowała dzisiaj na piąte miejsce w klasyfikacji. Do Bjoergen traci ponad 3 minuty.