TdS: Krogh najlepszy na 10 km stylem dowolnym

fot. langrenn.com
fot. langrenn.com

Powracamy do rywalizacji w Tour de Ski. Dzisiaj zawodnicy rywalizowali w Toblach w biegu na dystansie 10 km stylem dowolnym. Najlepszy okazał się Norweg Finn Haagen Krogh. 

Krogh na metę dzisiejszego biegu dotarł z czasem 22:07.8. Tuż za nim na mecie zameldował się kolejny z Norwegów, lider Tour de Ski oraz lider Pucharu Świata – Martin Johnsrud Sundby, który do zwycięzcy stracił tylko 3,6 s. Na najniższym stopniu podium stanął Francuz Maurice Manificat (+14,6). Petter Northug, który jest wiceliderem Tour de Ski oraz wiceliderem Pucharu Świata, zajął 15. lokatę.

Pełne wyniki biegu 

Liderem cyklu Tour de Ski nadal zostaje Martin Johnsrud Sundby, który wyprzedza kolegę z drużyny Pettera Northuga oraz Rosjanina Sergieja Ustiugova.

Klasyfikacja Tour de Ski 

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na czele niezmiennie Martin Johnsrud Sundby (922 pkt) przed Petterem Northugiem oraz dzisiejszym zwycięzcą Finnem Haagenem Kroghem.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 

Już jutro przedostatni etap Tour de Ski. Zawodnicy rywalizować będą na trasie w Val di Fiemme w biegu na 15 km stylem klasycznym.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.