TdS: Komentarze biegaczy po zawodach w Oberstdorfie

fot. vg.no

fot. vg.no
fot. vg.no

Siergiej Ustiugow wygrał czwarty etap z rzędu podczas jedenastej edycji Tour de Ski. Rosjanin wyprzedził Martina Johnsruda Sundby’ego o Alexa Harvey’a. Oto co zawodnicy, którzy stanęli na podium, mieli do powiedzenia. 

Siergiej Ustiugow dokonał w tej edycji Tour de Ski historycznego wyczynu. Rosjanin wygrał cztery etapy z rzędu, co wśród mężczyzn nigdy wcześniej się nie zdarzyło. W gronie kobiet nieco lepsza jest Marit Bjoergen, która podczas Tour de Ski 2015 była najlepsza na pierwszych pięciu etapach. – Na krótko przed biegiem nie czułem się najlepiej. Spodziewałem się, że Martinowi uda się mnie dogonić. Jednak kiedy nie był w stanie zbliżyć się do mnie postanowiłem zaatakować i dałem z siebie dosłownie wszystko – mówił lider cyklu.

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Martin Johnsrud Sundby uważa, że szansę na odrobienie strat stracił przez źle posmarowane narty. – To był naprawdę trudny bieg. Na początku czułem się bardzo dobrze, ale potem coś się stało i straciłem kilka cennych sekund do Siergieja. Moje narty też nie pracowały dziś najlepiej – tłumaczył Norweg.

Na podium stanął jeszcze Alex Harvey. Kanadyjczyk sukces zapewnił sobie na ostatnich metrach pokonując Dario Colognę. – Dario był dziś bardzo mocny. Wykonał ciężką pracę i starał się odrabiać straty. Wiedziałem, że jeśli utrzymam się za nim na największym podbiegu to będę w stanie go pokonać, bo miałem świetnie przygotowane narty – wyjaśnił Harvey.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.