TdS: Justyna Kowalczyk zapowiada walkę!

fot: pzn.pl
fot: pzn.pl

Już dziś startuje kolejna edycja Tour de Ski. Justyna Kowalczyk z pewnością nie jest faworytką tego turnieju, gdyż w ostatnim czasie nie pokazywała się z dobrej strony. Mimo wszystko Polka zapowiada, że nie podda się bez walki.

 Rok temu było wiadome przed startem, iż Kowalczyk nie zajmie wysokiego miejsca. Jak wiadomo wycofała się ona z rywalizacji tuż przed jej rozpoczęciem. Miał być to znak protestu na zmienienie konkurencji tej imprezy. Wzięła wówczas udział w biegu dla amatorów pod Alpe Cermis i uzyskała znakomity czas.

 Tym razem się już to nie powtórzy, lecz forma Justyny nie jest najlepsza. Tour de Ski ma być dla niej obozem przygotowawczym przed mistrzostwami świata w Falun. Sama zawodniczka przyznaje, iż bardzo ciężko będzie jej wygrać. -Nie sądzę, żebym była w stanie walczyć o zwycięstwo, ale mam nadzieję, że chociaż nawiążę walkę – powiedziała Polka.

 Pierwszy bieg TdS odbędzie się dzisiaj w Oberstdorfie. Zawodniczki będą konkurować ze sobą techniką dowolną na trzy kilometry. Oprócz Justyny Kowalczyk ujrzymy na starcie jeszcze Sylwię Jaśkowiec i Kornelię Kubińską.

 Źródło: eurosport.onet.pl

 

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.