TdS: Johaug nadal na prowadzeniu, Rosjanie zamienili się miejscami [klasyfikacja generalna]

Therese Johaug utrzymała prowadzenie w cyklu Tour de Ski po czwartym etapie – biegu pościgowym na 10 kilometrów stylem klasycznym w Toblach. W rywalizacji mężczyzn nowym posiadaczem żółtej koszulki lidera jest Aleksander Bolszunow, który palmę pierwszeństwa przejął od swojego kolegi z kadry Siergieja Ustiugowa.

Noworoczny bieg pościgowy na 10 kilometrów stylem klasycznym kobiet nie przyniósł wielkich zmian na czele klasyfikacji generalnej. Prowadzenie w Tour de Ski utrzymała Therese Johaug, która dziś musiała uznać wyższość swojej rodaczki Ingvild Flugstad Oestberg, przegrywając z nią o sekundę. Starsza z Norweżek po czwartym etapie ma zatem 22 sekundy zapasu nad triumfatorką TdS sprzed roku. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Natalia Niepriajewa, która ma taką samą stratę do liderki jak Oestberg.

Na czwartej pozycji plasuje się trzecia dziś na mecie Heidi Weng (+38 sek), a piąta jest Astrid Uhrenholdt Jacobsen (+50 sek). Poniżej minuty do Johaug traci także Szwedka Ebba Andersson (+51 sek). W dziesiątce mieszczą się jeszcze: Anamarija Lampić, Tiril Udnes Weng, Sadie Maubet Bjornsen i Jessica Diggins.

Polki wycofały się z Tour de Ski po trzecim etapie.

Klasyfikacja generalna Tour de Ski kobiet

Rywalizacja mężczyzn w biegu pościgowym na 15 kilometrów techniką klasyczną ponownie zakończyła się zwycięstwem Rosjanina. Tym razem nie był to jednak Siergiej Ustiugow, a Aleksander Bolszunow, który nie tylko zneutralizował znaczną stratę do swojego kolegi z kadry, ale także zyskał nad nim kilkanaście sekund przewagi. Dzięki temu został nowym liderem Tour de Ski. W klasyfikacji generalnej obu reprezentantów Rosji dzieli teraz szesnaście sekund.

Tuż za plecami Ustiugowa i Bolszunowa plasuje się Johannes Hoesflot Klaebo, dla którego biegi w Toblach nie były zbyt udane. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie poniósł jednak dużych strat i nadal ma szansę na wygranie Tour de Ski po raz drugi z rzędu. Obecnie Norweg traci do Rosjanina 26 sekund. Na czwartej pozycji w generalce plasuje się Paal Golberg (+1 min), a piąty jest Iivo Niskanen (+1:10 min). Szóste miejsce zajmuje Martin Loewstroem Nyenget (+1:16 min), a siódmy jest kolejny z reprezentantów Norwegii, czyli Hans Christer Holund. Ósme miejsce należy do Artioma Malcewa, dziewiąte do Sjura Roetha, a dziesiątkę zamyka Calle Halfvarsson.

Na 29. miejscu w klasyfikacji generalnej znajduje się najlepszy z reprezentantów Polski, Dominik Bury. Podopieczny Lukasa Bauera po dwóch dobrych biegach w Toblach znacząco poprawił swoją lokatę i ma szanse na kolejny awans. Jego strata do Bolszunowa po czterech etapach wynosi niespełna cztery minuty. Drugi z Polaków – Kamil Bury – jest 51.

Klasyfikacja generalna Tour de Ski mężczyzn

Jutro w Tour de Ski dzień przerwy. Biegacze i biegaczki wrócą do rywalizacji w piątek, tym razem w Val di Fiemme, gdzie odbędą się biegi masowe na 10 i 15 kilometrów techniką klasyczną.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.