TdS: Fantastyczna walka na końcowych metrach i zwycięstwo Połtoranina

fot: zimbio.com
fot: zimbio.com

Aleksiej Połtoranin wygrał bieg na 15 kilometrów – piąty etap Tour de Ski. Kazach stoczył na finiszu pasjonującą walkę z Dario Cologną, którą rozstrzygał fotofinisz. Słabo spisał się lider cyklu Martin Johnsrud Sundby.

Faworytem rywalizacji w Oberstrodfie był Sundby. Lider klasyfikacji generalnej i cyklu Tour de Ski od listopada nie przegrał ani jednego biegu na dystansach. W środę Norweg zaprezentował się dużo słabiej niż w dotychczasowych etapach i bardzo szybko odpadł z grupy walczącej o zwycięstwo. Już po ośmiu kilometrach rywalizacji Sundby stracił kontakt z biegaczami, którzy tego dnia byli zdecydowanie lepiej dysponowani. Z każdym kolejnym kilometrem lider Tour de Ski tracił coraz więcej i ostatecznie finiszował ze stratą prawie minuty.

W czołówce niemal do ostatniego kilometra walczyło piętnastu zawodników. Na ostatnim podbiegu oderwała się czterosobowa grupa z której odpadł między innymi Petter Northug. Najwięcej sił na finiszu zachował Aleksiej Połtoranin i Dario Cologna, którzy zmierzyli się w walce o zwycięstwo na końcowych metrach rywalizacji. Zwycięsko wyszedł z niej Kazach, który pokonał Szwajcara o 0,1 sek. Na trzeciej lokacie uplasował się Włoch Francesco De Fabiani (+0,6 sek). Dla Połtoranina to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Polacy nie startowali.

Wyniki biegu

Klasyfikacja generalna Tour de Ski

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.