TdS: Falla i Pellegrino pierwszymi liderami Tour de Ski

18:15, 01.01.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 11:14, 03.01.2016

wikimedia.org tour de skiZa nami pierwszy etap tegorocznego Tour de Ski w biegach narciarskich. Zawodnicy zmagania rozpoczęli od sprintów stylem łyżwowym w Lenzerheide. Równych sobie nie mieli Maiken Caspersen Falla i Federico Pellegrino.

Tradycyjnie przed rozpoczęciem ćwierćfinałów rozgrywane były kwalifikacje. Najszybsza w nich była Oestberg. W głównych zmaganiach swoją klasę potwierdziła jednak jej rodaczka Maiken Caspersen Falla. Norweżka wygrywała każdy kolejny bieg i awansowała do finału. Tam na mecie szybsza była od Idy Ingemarsdotter o 0.4 sekundy. Szwedka zaś wyprzedziła Ingvild Flugstad Oestberg o 0.14 sek. Na 15. miejscu zmagania zakończyła Therese Johaug. W eliminacjach odpadła Justyna Kowalczyk. Polka zajęła dopiero 59. miejsce.

W rywalizacji mężczyzn kolejny raz w tym sezonie triumfowała Federico Pellegrino. Włoch swoją podróż po koszulkę lidera Tour de Ski rozpoczął od wygranych eliminacji. Następnie wygrał swój bieg ćwierćfinałowy, a w półfinale zajął drugie miejsce. W głównej rozgrywce na metę dotarł jako pierwszy z czasem 2:43.14. Co ciekawe, drugi Sergey Ustiugov stracił do niego 0.4 sekundy, tyle samo ile straciła do zwycięstwa Ingemarsdotter w biegach kobiecych. Finn Haagen Krogh musiał zadowolić się najniższym stopniem podium. Polacy nie awansowali do ćwierćfinałów.