TdS: Emocjonujący bieg dla Połtoranina! Polacy poza 50.

Fot. sport.wp.pl
Fot. sport.wp.pl

Niezwykle wiele emocji dostarczył dzisiaj widzom Alexey Połtoranin z Kazachstanu, który w wielkim stylu wygrał bieg na 10 km stylem klasycznym we włoskim Toblach! Drugie miejsce zajął Rosjanin Jewgienij Biełow, a trzecie należało do Martina Johnsruda Sundby’ego z Norwegii! Polacy – Maciej Staręga oraz Maciej Kreczmer daleko poza stawką!

Początkowo nic nie zapowiadało wygranej zawodnika z Kazachstanu, gdyż na pierwszym pomiarze czasu plasował się poza pierwszą dziesiątką. Jednak stopniowo przyspieszał, aż wysunął się na prowadzenie. Co jest sporym fenomenem, całe 10 km Połtoranin przebiegł nie stosując zwykłego dla stylu klasycznego kroku z odbicia, ale używał wyłącznie bezkroku, odpychając się samymi rękoma. W rezultacie udowodnił swoją siłę i wygrał z czasem 22:51.8.

Drugie miejsce należało do Jewgienija Biełowa, który wykonał również rewelacyjną pracę, ponieważ przegrał z Kazachem jedynie o pół sekundy. Różnica czasowa trzeciego Martina Johnsunda Sundby’ego bywa także nieduża – jedynie 4,2 sekundy do zwycięzcy.

Polacy nie popisali się w tym biegu. Najlepszy z biało-czerwonych był Maciej Kreczmer, który zajął 53. miejsce ze stratą 1:30.2. Maciej Staręga uplasował się na 61. pozycji tracą 1:52.6 do Połtoranina.

Pełne wyniki

Klasyfikacja Tour de Ski

Źródło: informacja własna / fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.