TdS: Bjoergen wygrywa prolog! Kowalczyk dziesiąta!

Marit Bjoergen w fenomenalnym stylu wygrała dzisiejszy prolog Tour de Ski 2015 w niemieckim Oberstdorfie! Zwyciężyła przed swoimi rodaczkami Heidi Weng, Ragnhild Hagą oraz zwartą Therese Johaug. Justyna Kowalczyk zajęła 10. pozycję.

Dzisiejsze warunki były nieprzewidziane, ponieważ w każdej chwili mógł spaść deszcz i rozmyć trasę, co przyczyniłoby się do problemów ze smarowaniem. Na szczęście w trakcie biegu na 3 km style dowolnym kobiet nic takiego się nie stało, więc każda zawodniczka bez problemu dobiegła do mety.

Początkowo Justyna Kowalczyk wyruszyła w iście sprinterskim stylu i przez długi czas prowadziła na pierwszym pomiarze czasu. W drugiej części biegu niestety trochę zwolniła co dało jej 10. miejsce ze stratą 20,3 sekund do zwyciężczyni.

Pierwsze cztery miejsca, jak można było się spodziewać, zajęły Norweżki. Wygrała Marit Bjoergen z czasem 7:53.0, za nią ze stratą 10,7 sekund była Heidi Weng, dalej Ragnhild Haga (+12,2s) oraz Therese Johaug (+13,2s).

Oprócz Justyny Kowalczyk punktowała Sylwia Jaśkowiec, która uplasowała się na 24. miejscu ze stratą 28 sekund do prowadzącej Bjoergen.

Już jutro również w Oberstdorfie zostanie przeprowadzony bieg na 10 km stylem klasycznym, a jako, że zawodniczki będą startowały z uzyskaną dzisiaj startą czasową, Justyna Kowalczyk ma szansę na dobre miejsce i podniesienie się w klasyfikacji Tour de Ski.