TdS: Bjoergen i Pellegrino wygrywają, życiówka Macieja Staręgi!

Marit Bjoergen oraz Federico Pellegrino wygrali dzisiaj swoje biegi z cyklu Tour de Ski. Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec odpadły w ćwierćfinale, a Maciej Staręgą zameldował się w półfinale i zajął swoje najlepsze miejsce w karierze.

Bjoergen dobiegła do mety z czasem 3:37,73. Na pozostałych stopniach podium stanęły jej rodaczki. Druga Heidi Weng straciła do Marit 1,97 s, a trzecia Ingvild Flugstad Oestberg 2,41 s. Tuż za podium znalazła się Stina Nilsson (+6,40) oraz Maiken Caspersen Falla (+7,74).

Justyna Kowalczyk zajęła dziś 15 miejsce odpadając w ćwierćfinale. Mało brakło a Polka znalazła by się w półfinale. Kilka metrów przed metą wyprzedziła ją Jewgienia Szapowałowa. Kowalczyk była zakończyła ten etap trzecia i nie zmieściła się w gronie dwóch szczęśliwych przegranych. Punkty zdobyła dziś Sylwia Jaśkowiec, która zajęła 28 pozycję również odpadając w ćwierćfinale. Słabo spisała się Kornelia Kubińska odpadając już w kwalifikacjach i zajmując ostatecznie 51 lokatę.

Wśród panów najlepszy okazał się Federico Pellegrino. Włoch zakończył bieg z z czasem 3:13,65. Zdołał on wyprzedzić o 0,18 s drugiego Pettera Northuga. Na trzecim miejscu uplasował się Martin Johnsrud Sundby, który do swojego kolegi z kadry Northuga stracił tylko 0,1 s. Czwartą pozycję zajął Jewgienij Biełow (+2,33), a piątą Ilija Czernousow (+6,07).

Maciej Staręga finiszując jako trzeci w półfinale zajął ostatecznie 7 pozycję. Jest to jego najlepszy wynik w dotychczasowej karierze. Pozostali nasi reprezentanci czyli Maciej Kreczmer, Sebastian Gazurek i Jan Antolec podobnie jak Kornelia Kubińska odpadli w kwalifikacjach.