TCS. Zła wiadomość dla kibiców Polaków. To skutek naszej słabości

fot. Sportsinwinter.pl

Michal Doleżal w najbliższym czasie nie będzie mógł wystawić siedmiu swoich podopiecznych na zawody Pucharu Świata. Ta zmiana dotyczy Turnieju Czterech Skoczni. 

fot. Sportsinwinter.pl

Po niedzielnych zmaganiach Pucharu Świata w Engelbergu i Pucharu Kontynentalnego w Ruce zakończył się trzeci period sezonu 2021/2022 w skokach. Drugi etap zimowych zawodów najwyższej rangi to Turniej Czterech Skoczni. Poznaliśmy kwoty startowe na konkursy w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen. Niestety brak dobrych informacji dla kibiców zespołu Michala Doleżala.

Ze względu na fatalny początek sezonu w PŚ i PK w wykonaniu biało-czerwonych straciliśmy jedno miejsce w pierwszym z wymienionych cyklów. Nie siedmiu, a sześciu biało-czerwonych zawodników będziemy w najbliższym czasie oglądać w akcji. Siódme miejsce startowe otrzymali Austriacy, Niemcy oraz Norwegowie.

Małym pocieszeniem jest zwiększenie grupy startujących Polaków w drugoligowych konkursach. To efekt dobrej postawy Jana Habdasa w zmaganiach z cyklu FIS Cup.

Źródło: informacja własna