TCS w Oberstdorfie. W poniedziałek pierwsze kwalifikacje turnieju (lista startowa)

Fot. M. Rudzińska

Już jutro rozpoczyna się 69. Turniej Czterech Skoczni. Do kwalifikacji w Oberstdorfie przystąpi 62 zawodników. Wśród nich znalazł się m.in. Karl Geiger, który powraca do zmagań po zakażeniu koronawirusem. 

fot. M.Rudzińska

Od poniedziałku rozpocznie się to, co kochają kibice skoków narciarskich – rywalizacja w Turnieju Czterech Skoczni. Już jutro zawodnicy przystąpią do kwalifikacji na Schattenbergschanze – obiekcie o punkcie konstrukcyjnym 120 metrów, a rozmiarze 137. Rekord skoczni należy do Sigurda Pettersena. Norweg w 2003 roku uzyskał odległość 143,5 metra. Pettersen odniósł wtedy triumf w całym turnieju. Była to 52. edycja. Czy podczas sześćdziesiątego dziewiątego TCS jest możliwe, aby to jego rodak odniósł triumf? Na pewno. Jako lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata do zmagań przystępuje bowiem Halvor Egner Granerud, który notuje kapitalną serię zwycięstw. 24-latek od pięciu pucharowych konkursów jest niepokonany.

Na liście startowej jutrzejszych kwalifikacji są nazwiska wszystkich zawodników, których oglądaliśmy na podium Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2019/2020. Największy znak zapytania jeszcze niedawno można było stawiać przy Karlu Geigerze. Niemiec został zakażony koronawirusem i nie startował w Engelbergu. Dzisiaj jednak podczas konferencji prasowej poinformowano, iż jest on już zdrowy. W gronie 62 zawodników Geiger ma numer 52. Dwa numery wcześniej na belce zasiądzie drugi skoczek 68. TCS Marius Lindvik. Triumfator tych zmagań Dawid Kubacki rozpocznie kwalifikacje najpóźniej z nich (nr 56).

Całość otworzy Luca Roth, a zamknie wspomniany już wcześniej Halvor Granerud. Polacy, oprócz Kubackiego, wystartują w kwalifikacjach w Oberstdorfie z następującymi numerami: 22 – Maciej Kot, 31 – Klemens Murańka, 39 – Aleksander Zniszczoł, 46 – Andrzej Stękała, 53 – Kamil Stoch, 59 – Piotr Żyła. Do Pucharu Świata powróci również Stefan Kraft, którego zobaczymy już z dwunastką. Austriak przez duże problemy z plecami do tej pory wstartował bowiem tylko w jednym konkursie i nie zdołał wywalczyć punktów.

Lista startowa kwalifikacji 

Źródło: informacja własna

Obserwuj