TCS w Oberstdorfie. Treningi dla Graneruda i Kubackiego

fot. Tomasz Markowski

Halvor Egner Granerud zwyciężył w pierwszej serii treningowej przed kwalifikacjami do konkursu w Oberstdorfie. Za plecami Norwega uplasowali się Dawid Kubacki i Anze Lanisek. W drugiej serii treningowej równych sobie nie miał nasz lider PŚ. Nieźle spisali się również pozostali Polacy.

fot. Tomasz Markowski

W pierwszym treningu 71 Turnieju Czterech Skoczni z najlepszej strony pokazał się Halvor Egner Granerud. Norweg osiągnął 137 metrów i wyraźnie pokonał resztę stawki. Drugą pozycję zajął Dawid Kubacki, a trzeci był Anze Lanisek. Czołową piątkę uzupełnili Lovro Kos i Piotr Żyła. 12 pozycję zajął Kamil Stoch. Trzykrotny triumfator TCS skakał jednak przy bardzo mocnym wietrze w plecy, więc jego próbę należy ocenić pozytywnie. Dużo gorzej spisali się pozostali Polacy. Paweł Wąsek zajął 31 pozycję, Jan Habdas był 41, a Stefan Hula 48.

Z udziału w drugim treningu zrezygnował Granerud. Pod jego nieobecność kolejny świetny skok tej zimy zaprezentował Kubacki. Lider PŚ osiągnął aż 138,5 metra i o kilka punktów wyprzedził Michaela Hayboecka z Austrii. Trzecie miejsce zajął Lovro Kos. Słoweńca można śmiało nazwać największą niespodzianką środowych treningów. Czołową piątkę uzupełnili Jan Hoerl i Anze Lanisek, a kolejne pozycje zajęli reprezentanci gospodarzy, Karl Geiger oraz Andreas Wellinger. Dobry skok oddał Kamil Stoch, który uplasował się na 8 miejscu, ex aequo z Manuelem Fettnerem. Nieźle spisali się również Piotr Żyła i Paweł Wąsek, którzy znaleźli się kolejno na 11 i 12 pozycji. Nasza nadzieja na przyszłość, Jan Habdas, ukończył drugi trening na 31 miejscu. Dopiero 54 lokatę zajął z kolei Stefan Hula. Początek kwalifikacji o godzinie 16:30.

Wyniki treningów

Źródło: informacja własna