TCS w Oberstdorfie: Tande najlepszy w kwalifikacjach, Stoch drugi

Daniel Andre Tande

Daniel Andre Tande zwyciężył w kwalifikacjach do pierwszego konkursu 75. Turnieju Czterech Skoczni. Norweg z obniżonego rozbiegu poszybował aż na 139 metr. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch. W konkursie zobaczymy wszystkich reprezentantów Polski.

Tande dzięki swojemu skokowi uzyskał notę 157,5 pkt, co dało mu 3,4 pkt. przewagi nad drugim Stochem. Polak skoczył 137,5 metra. Trzecie miejsce zajął Stefan Kraft. Austriak uzyskał 1,5 metra mniej od Polaka. Czwartą pozycję z taką samą odległością zajął rodak Krafta, Manuel Fettner. Piąty był natomiast drugi z naszych reprezentantów, Maciej Kot. Zakopiańczyk uzyskał 133 metry. Czołową szóstkę dopełnił Markus Eisenbichler (137 metrów).

W pierwszej dziesiątce znalazło się też miejsce dla bardzo długo prowadzącego Stephana Leyhe (132,5 m), który ostatecznie uplasował się na 7. miejscu. Lider Pucharu Świata, Domen Prevc (134 m) był ósmy, a na 9. pozycji sklasyfikowano ex aequo Austriaka Michaela Hayboecka (136,5 m) i zdobywcę Złotego Orła w zeszłym sezonie, Słoweńca Petera Prevca (132 m).

Reprezentanci Polski, za wyłączeniem Stocha i Kota, którzy zameldowali się na przedzie stawki, zanotowali poprawny występ. Piętnaste miejsce po skoku na 128,5 metra zajął Piotr Żyła. Stefan Hula (126 m) był 25. Dawid Kubacki (125,5 m) uplasował się na pozycji dwudziestej ósmej. Klemens Murańka był 30., a Jan Ziobro 34.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.