TCS w Oberstdorfie: Stoch i Kraft najlepsi w serii próbnej

kamil-stoch-2

Właśnie zakończyła się seria próbna poprzedzająca pierwszy konkurs 65. Turnieju Czterech Skoczni. Na skoczni w Oberstdorfie w próbnym skoku najlepiej spisało się dwóch zawodników Kamil Stoch i Stefan Kraft.

Kamil Stoch w serii próbnej oddał najdłuższy skok i wylądował na 135,5 m. Austriak Stefan Kraft uzyskał 133,5 ale większa bonifikata punktowa za wiatr spowodowała, że właśnie tych dwóch zawodników ex aequo wygrali serię próbną. Tuż za nimi uplasował się lider Pucharu Świata Domen Prevc, który uzyskał 132 m. Tuż za czołową trójką znalazł się zwycięzca wczorajszych kwalifikacji Daniel Andre Tande (130 m), który startował z niższego rozbiegu niż jego rywale. W czołowej szóstce uplasował się również Michael Hayboeck (130 m) oraz starszy z braci Prevc – Peter (129 m).

Drugim najlepszym Polakiem okazał się Maciej Kot, który po skoku na 127 m zajął 15. lokatę. Tylko dwa oczka niżej wylądował Dawid Kubacki (128,5 m). W czołowej trzydziestce uplasowali się również Piotr Żyła (123,5 m) oraz Stefan Hula (122,5 m), którzy zajęli odpowiednio 26 i 28. miejsce. Nieco dalej na 35. pozycji znalazł się Jan Ziobro (121 m), a także Klemens Murańka (116 m), który zajął 44. miejsce.

Pełne wyniki serii próbnej 

Już o godz. 16:45 początek pierwszej serii pierwszego konkursu 65. Turnieju Czterech Skoczni na skoczni w Oberstdorfie. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.