TCS w Oberstdorfie: Startuje Turniej Czterech Skoczni (lista startowa)

fot. vierschanzentournee.com

vierschanzentournee_logo
fot. vierschanzentournee.com

Już jutro na skoczni w niemieckim Oberstdorfie rozpocznie się 65. Turniej Czterech Skoczni. Prestiżowa rywalizacja co roku przyciąga uwagę nie tylko zawodników ale wielu kibiców skoków narciarskich. W gronie faworytów niemiecko-austriackiego turnieju nie zabraknie również Polaków. 

Turniej Czterech Skoczni zostanie rozegrany już po raz 65. Pierwsza edycja rywalizacji na skoczniach w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku oraz Bischofshofen odbyła się w 1953 roku, a od sezonu 1979/1980 jest on zaliczany również do cyklu Pucharu Świata. Tylko raz w turnieju triumfował reprezentant Polski – w 2001 zwycięstwo odniósł Adam Małysz. Tym razem w gronie faworytów znajduje się dwóch polskich zawodników – Kamil Stoch oraz Maciej Kot, którzy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmują odpowiednio 4 i 6. miejsce.  Jednak głównym faworytem do zwycięstwa w turnieju jest młody Słoweniec Domen Prevc, który w tym sezonie wygrał już cztery konkursy. W ubiegłym sezonie rywalizację w świetnym stylu wygrał jego starszy brat Peter. Do walki włączy się na pewno również Norweg Daniel Andre Tande. O prestiżowy tytuł powalczą również reprezentanci gospodarzy – Niemcy na czele z Severinem Freundem i Markusem Eisenbichlerem, czy Austriacy ze Stefanem Kraftem i Michaelem Hayboeckiem.

Tegoroczną rywalizację już jutro rozpoczną treningi i kwalifikacje na skoczni HS137 w Oberstdorfie. Na starcie zobaczymy 70. skoczków z 17 krajów. W tym gronie zobaczymy siedmiu Polaków. Jako pierwszy na belce pojawi się Jan Ziobro (nr 8), dla którego to pierwszy start w zawodach najwyższej rangi w tym sezonie. Następnie Klemens Murańka (nr 31), Stefan Hula (nr 45), Piotr Żyła (nr 53) a także Dawid Kubacki (nr 55). O awans do konkursu nie będą musieli walczyć Maciej Kot (nr 65) oraz Kamil Stoch (nr 67), którzy zajmują miejsce w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Lista startowa treningów i kwalifikacji 

Początek treningów na Schattenbergschanze zaplanowany jest na godz. 14:45. Dwie godziny później mają rozpocząć się kwalifikacje, które wyłonią zawodników rywalizujących w pierwszej serii piątkowego konkursu rozgrywanego systemem KO. Jutrzejszym seriom treningowym oraz kwalifikacjom nie powinny również przeszkodzić warunki atmosferyczne. Temperatura nieznacznie przekroczy 0 stopni Celsjusza, a wiatr osiągać ma 1 m/s.

Program zawodów w Oberstdorfie

Czwartek, 29.12.2016
14:45 – oficjalny trening
16:45 – kwalifikacje

Piątek, 30.12.2016
15:15 – seria próbna
16:45 – pierwsza seria konkursowa

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.