TCS w Oberstdorfie: Polacy walczą w pierwszym konkursie (lista startowa)

_dsc0351-1024x682

Już dzisiaj w Oberstdorfie oficjalnie rozpocznie się 65 edycja Turnieju Czterech Skoczni. Pierwszym obiektem na którym najlepsi zawodnicy będą rywalizować jest oczywiście skocznia Schattenbergschanze. Wczoraj odbyły się pierwsze treningi i kwalifikacje do konkursu głównego. W zawodach zobaczymy siedmiu reprezentantów Polski. 

Cztery skocznie narciarskie. Cztery miasta – gospodarze. Najlepsi skoczkowie na świecie. Rywalizacja na najwyższym poziomie.Zwycięzca będzie tylko jeden. Rozpoczynamy 65 Turniej Czterech Skoczni. Najbardziej prestiżowe zawody w narciarstwie klasycznym, które są porównywalne często do turniejów wielkoszlemowych w tenisie. Zwycięstwo w tym Turnieju, gwarantuje zawodnikom wpisanie w karty historii skoków narciarskich. Najczęściej w nim triumfowali Austriacy. Polscy kibice miłe chwile mieli dzięki Adamowi Małyszowi, który również stanął na najwyższym stopniu podium tego Turnieju. Tym razem z polskiej ekipy największą szansę na zwycięstwo ma Kamil Stoch, który w kwalifikacjach zajął drugie miejsce. Nasz dwukrotny Mistrz Olimpijski z Sochi wystartuje w przedostatniej parze pierwszej serii z Andersem Fannemelem. Nie tylko Stoch może sprawić noworoczną niespodziankę kibicom. Maciej Kot w kwalifikacjach był piąty, a więc tuż za naszym liderem. Skoczek z Zakopanego w swoim pojedynku w systemie KO zmierzy się z Jarkko Maeaettae. W bratobójczej parze polskiej wystartuje Piotr Żyła i Jan Ziobro. Ten pierwszy ma większe szanse wyjść zwycięsko ze starcia. W kwalifikacjach Żyła zajął 15 miejsce. Klemens Murańka powalczy o wejście do drugiej serii konkursu z jednym z braci Prevc – Cene. Dawid Kubacki trafił na pochodzącego z Rosji Jewgenija Klimova. Pierwszy konkurs 65 Turnieju Czterech Skoczni rozpocznie Stefan Hula z Andreasem Stjernenem.

Kto może zaskoczyć? Na pewno trzeba uważać na Daniela Andre Tande, który wygrał kwalifikacje do konkursu. Norweg bardzo dobrze czuje się na tym obiekcie i widać, że jest w dobre dyspozycji. Austriacy – szczególnie Stefan Kraft też może być zagrożeniem chociażby dla Kamila Stocha, który wystartuje tuż za nim w pierwszej serii. Nie zapominajmy również o liderze Pucharu Świata – Domenie Prevcu.

Przypominamy, że Turniej Czterech Skoczni jest rozgrywany według systemu KO. Zawodnicy tworzą pary, które dobierane są według miejsc uzyskanych w kwalifikacjach do każdego konkursu. Pierwsza “10” Pucharu Świata może zrezygnować z kwalifikacji, lecz musi mieć świadomość, że zmierzy się z najlepszymi zawodnikami tego sprawdzianu. Automatycznie Ci zawodnicy przesuwani są na ostatnie miejsca w wynikach kwalifikacji. Zawodnicy zdobywają punkty do Pucharu Świata ale o zwycięstwie w Turnieju decyduje klasyfikacja punktów ze wszystkich czterech konkursów.

Pełna lista startowa

Konkurs rozpocznie się o godz. 16:45. Transmisja na kanale TVP1 i Eurosport1.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.