TCS w Oberstdorfie. Po pierwszej serii prowadzi Granerud. Dwóch Polaków na podium

Screen: Eurosport

W niemieckim Oberstdorfie rozpoczął się 71 Turniej Czterech Skoczni. Warunki pogodowe nie ułatwiały zawodnikom rywalizacji. Na Schattenbergshchanzen po pierwszej serii najlepszy okazał się Halvor Egner Granerud. Skoczył on 142,5 m. Na drugim miejscu plasuje się Piotr Żyła, który ma 4,6 pkt straty do lidera. Podium, uzupełnia Dawid Kubacki.

 

Screen: Eurosport

Pierwsza seria konkursu była niezwykle emocjonująca. Zawodnicy lądowali bardzo daleko. Niestety konkurs był kilkukrotnie przerywana przez wiatr, który nie mieścił się w korytarzach ustalonych przez jury konkursu na czele z Borkiem Sedlakiem. Halvor Egner Granerud (151,5 pkt) pokazał, że jest w świetnej formie i prowadzi po pierwszej serii. W pierwszej trójce mamy też dwóch Polaków. Na drugiej pozycji jest Piotr Żyła (146,9 pkt), a na trzeciej Dawid Kubacki (145,9 pkt). Tuż za podium znalazło się dwóch Niemców  Andreas Wellinger (144,5 pkt) i Karl Geiger (142 pkt)

Polacy w czołówce

Oprócz Piotrka Żyły i Dawida Kubackiego, którzy po pierwszej serii są w pierwszej trójce, w czołówce znalazł się także Kamil Stoch. Skoczek z Zębu po skoku na 131 m  zajmuje obecnie 6 pozycję. Po pierwszej serii na 18 miejscu plasuje się Paweł Wąsek, który przegrał w parze z Mariusem Lindvikiem, jednak znalazł się w gronie szczęśliwych przegranych. Do drugiej serii nie awansował debiutujący w Pucharze Świata Jan Habdas oraz Stefan Hula.

Wyniki pierwszej serii

Źródło: Informacja własna