TCS w Oberstdorfie. Pary KO pierwszego konkursu. Hitem Huber vs. Sato (lista startowa)

Fot. M. Król

Jutro odbędzie pierwsza rywalizacja w systemie KO. Znane są już pary pierwszego konkursu 69. Turnieju Czterech Skoczni. Ciekawić może szczególnie zestawienie Austriaka Hubera z Japończykiem Sato. 

Fot. M. Król

Poznaliśmy pary KO pierwszego konkursu 69. Turnieju Czterech Skoczni. W Oberstdorfie rywalizację otworzy zestawienie Domena Prevca z jednym z faworytów do najwyższych miejsc na koniec zmagań Markusem Eisenbichlerem. Po nich skakać będą odpowiednio pary: Bor Pavlovcic – Jewgienij Klimow oraz Naoki Nakamura – Daniel Andre Tande. Czeka nas też starcie niemieckich mistrzów. Andreas Wellinger w pierwszej serii rywalizacji na Schattenbergschanze zmierzy się z Severinem Freundem.

Do rywalizacji powrócił Stefan Kraft, który w zestawieniu par KO trafił na Johanna Andre Forfanga. Austriak dużo lepiej spisał się od Norwega w kwalifikacjach (11. a 40 lokata). Po nich o bezpośredni awans do serii finałowej walczyć będą Peter Prevc i Gregor Deschwanden. Po Słoweńcu i Szwajcarze zobaczymy bardzo ciekawą parę. 42. w kwalifikacjach Kanadyjczyk Matthew Soukup będzie rywalizować z 9. Giovanni Bresadolą.

W kolejne dwójce jutrzejszych zmagań zobaczymy również Mackenzie Boyd-Clowesa oraz Anze Laniska. Szósty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Pius Paschke trafił z kolei na szóstego w dzisiejszych kwalifikacjach Antti Aalto. Największym hitem wydaje się być para Daniel Huber-Yukiya Sato, mimo że Japończyk był dopiero czterdziesty siódmy w kwalifikacjach. Lider PŚ Halvor Egner Granerud zmierzy się z Francuzem Mathisem Contamine. Całość zamknie Dominik Peter i Philipp Aschenwald.

Pary KO 

Źródło: informacja własna