TCS w Oberstdorfie: Kto wygra pierwsze kwalifikacje Turnieju? (lista startowa)

Fot: Ingo Jensen, Vierschanzentournee

Fot: Ingo Jensen, Vierschanzentournee

W końcu nadszedł ten długo wyczekiwany przez skoczków i kibiców skoków narciarskich czas. Już jutro na Schattenbergschanze w Oberstdorfie odbędą się pierwsze kwalifikacje podczas 67. Turnieju Czterech Skoczni. Na starcie zobaczymy 68 zawodników. 

Rok temu kwalifikacje w tym niemieckim mieście padły łupem ówczesnego lidera Pucharu Świata, reprezentanta gospodarzy Richarda Freitaga, który wyprzedził Junshiro Kobayashiego oraz Stefana Krafta. Kamil Stoch wówczas nie popisał się dobrym skokiem, bowiem lądował na 118. metrze, co dało mu dopiero dwudzieste ósme miejsce, aczkolwiek jak dobrze pamiętamy, nazajutrz stanął na najwyższym stopniu podium i ostatecznie zwyciężył w pozostałych trzech konkursach. W tym roku Stoch ponownie zaliczany jest do grona faworytów, jednak kandydatów do zwycięstwa jest wielu, między innymi zalicza się do nich aktualny lider klasyfikacji generalnej Ryoyu Kobayashi czy mający w tym sezonie na swoim koncie już pięć miejsc w pierwszej trójce Piotr Żyła. Nie należy zapominać także o Niemcach oraz Austriakach, którzy zapewne również będą pokazać się z jak najlepszej strony przed własnymi rodakami. Niestety na 67. Turnieju Czterech Skoczni zabraknie dwukrotnego triumfatora tego prestiżowego wydarzenia, czyli Gregora Schlierenzauera – 28-latek obecnie pracuje nad swoją formą w austriackim Seefeld, gdzie już w lutym odbędą się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym.

Kwalifikacje rozpoczną się punktualnie o 16:30 i zostaną poprzedzone seriami treningowymi, które mają odbyć się dwie godziny wcześniej. W sobotnie popołudnie prognozowany jest niewielki wiatr maksymalnie osiągający 2 m/s. Temperatura będzie oscylować na granicy zera stopni, a szansa na opady jest bardzo niewielka.

Jako pierwsza na belce pojawi się tzw. “grupa krajowa” złożona ze skoczków z Niemiec, pierwszy numer startowy należy do Justina Lisso. Aleksander Zniszczoł odda swoją próbę jako szesnasty, Maciej Kot jako dwudziesty siódmy. Stefan Hula ma plastron z numerem trzydziestym ósmym, Jakby Wolny z czterdziestym szóstym, Dawid Kubacki z pięćdziesiątym siódmym. Kamil Stoch wystartuje jako trzeci od końca, a Piotr Żyła przedostatni. Stawkę zamknie Ryoyu Kobayashi.

Lista startowa

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.