TCS w Oberstdorfie: Kraft wygrywa! Życiówka Stocha!

DSC_0260Wreszcie udało się rozegrać pierwszy konkurs 63. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Po wczorajszych problemach ze śniegiem i wiatrem, dziś tego drugiego (groźniejszego) przeciwnika udało się pokonać. Najlepszy był Stefan Kraft, który wyprzedził Michaela Hayboecka i Petera Prevca. Kamil Stoch był czwarty!

Stefan Kraft (149,6 pkt) prowadził już po pierwszej serii konkursowej ze skokiem 136,5 m. Austriak rywalizował w parze z Kamilem Stochem (127,9 pkt) i pokonał Polaka zdecydowanie. Kamil lądował na 129. metrze, co dało mu 12. miejsce po pierwszej serii i awans z czwartego miejsca w gronie lucky loosers. Na drugim miejscu plasował się Peter Prevc, autor najdłuższego skoku (139,5 m; 146,7 pkt). Na najniższym stopniu podium po pierwszej rundzie znajdował się Andreas Kofler (135,5 m; 141,9 pkt). Spośród naszych skoczków do drugiej serii awansował jeszcze Piotr Żyła na 21. miejscu (125 m; 121,6 pkt). Z marzeniami o triumfie w Turnieju Czterech Skoczni może pożegnać się Simon Ammann. Szwajcar był jednym z faworytów i skoczył daleko. Odległość 133 metry plasowała by go w czołówce, ale niestety czterokrotny Mistrz Olimpijski upadł po lądowaniu i nie wystąpił w drugiej serii.

W finałowej serii warunki były w miarę stabilne, ale wciąż sypał śnieg. Kamil Stoch poleciał na 131. metr i z wysoką notą 274,9 punktu, piął się w górę. Rywale lądowali bardzo blisko i ostatecznie nasz Mistrz zakończył zawody na czwartym miejscu z pierwszym wynikiem w finale! To najlepszy wynik w karierze Kamila na skoczni Schattenbergschanze. Stefan Kraft triumfował po skoku na odległość 129 metrów. Wyprzedził on swojego rodaka Michaela Hayboecka (132,5 m; 285 pkt). Austriakowi druga pozycja pozwoliła dziś na objęcie pozycji lidera w Pucharze Świata. Podium uzupełnił Peter Prevc (125,5; 283,9 pkt). Piotr Żyła po słabym skoku (110,5 m) spadł na 26. miejsce.

W środę odbędą się kwalifikacje do konkursu w Ga-Pa, a w czwartek tradycyjny, noworoczny konkurs indywidualny. Zapowiadają się wielkie emocje w tej edycji Turnieju Czterech Skoczni. Mamy nadzieję na wzrastającą formę Kamila i reszty kadry!

Wyniki 1. serii | Wyniki konkursu | Klasyfikacja TCS

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.