TCS w Oberstdorfie. Koronawirus w kadrze polskich skoczków. Klemens Murańka zakażony

Fot. M. Król

Fatalne wieści docierają do nas z Oberstdorfu. Skaczemy.pl poinformowało, iż w kadrze na pierwsze zmagania w Turnieju Czterech Skoczni jeden zawodnik otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Niemiecki sanepid potwierdził, że to Klemens Murańka. 

Fot. M. Król

Wczoraj, tuż przed rozpoczęciem 69. Turnieju Czterech Skoczni, polscy skoczkowie przeszli testy na koronawirusa. Niestety, jak się okazuje, jeden z zawodników otrzymał pozytywny wynik. Skaczemy.pl przekazało informację, iż to Klemens Murańka został zakażony. – Niemiecki sanepid potwierdził, iż pozytywny test wśród naszych reprezentantów ma Klemens Murańka, który od razu został odizolowany od reszty grupy. Czekamy na kolejne wytyczne niemieckiego sanepidu. Klemensa samopoczucie ok, bez objawów. Cała grupa również w pełnym zdrowiu – napisano na Twitterze.

– Klemens nie miał i nie ma żadnych objawów. Czekamy na decyzję Niemców. Być może test będzie powtórzony – powiedział w rozmowie z WP Sportowe Fakty Aleksander Winiarski, lekarz polskiej kadry skoczków. Wiadomo, że Murańka jest odosobniony. W trakcie turnieju skoczkowie mają osobne pokoje.

O dalszych decyzjach będziemy Was na bieżąco informować.

Źródło: Skaczemy.pl

Obserwuj