TCS w Oberstdorfie: Kobayashi najlepszy w serii próbnej

Właśnie przed chwilą zakończyła się seria próbna przed pierwszymi zawodami z cyklu Turnieju Czterech Skoczni. Najlepszy okazał się w niej lider Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi , a jego skok na 137 metr okazał się być najdłuższym w całej serii próbnej. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch był na trzecim miejscu razem z Niemcem – Markusem Eisenbichlerem. Jak co roku, nie brakowało również niespodzianek w rywalizacji KO.

Jako pierwszy z Polaków na belce startowej pojawił się Jakub Wolny (125 m), który pewnie pokonał reprezentanta gospodarzy Felixa Hoffmanna (117 m). Niestety, będący w słabszej formie Stefan Hula (114,5 m), przegrał z Michaelem Hayboeckiem (118,5 m).  Taki sam los czekał kolejnego z naszych reprezentantów – Aleksandra Zniszczoła, który po skoku na odległość 110,5 metra uległ w swojej parze zwycięscy z Wisły – Jewgienijowi Klimovowi (121 m).

Jednak spore zaskoczenie wzbudza słaba forma Daniela Andre Tande (118 m), ponieważ uległ on zawodnikowi z grupy krajowej Reprezentacji Niemiec – Piusowi Paschke (122,5 m).

Zdecydowanie najsłabszymi skokami w serii próbnej popisali się Manuel Fettner (102,5 m) oraz Constantin Schmid ( 103,5 m). Pomimo lepszego skoku Niemca, to dzięki przelicznikom za wiatr, lepszy okazał się Fettner.

Sensacji nie było jednak w parach pozostałych Polaków. Dawid Kubacki (125 m) wygrał z Lukasem Hlavą (109 m), a Kamil Stoch po skoku na 129 metr zdecydowanie pokonał lidera szwajcarskiego zespołu – Kiliana Peiera (117 m). Piotr Żyła, który uzyskał odległość 135,5 metra pokonał Johana Andre Forfanga (130,5 m), który zaliczył mały wypadek przy pracy, podczas wczorajszych kwalifikacji.

lista startowa

Konkurs powinien rozpocząć się o godzinie 16:30. Zawody będzie można śledzić na kanałach: TVP1; TVP Sport oraz Eurosport 1. Relacja po konkursie oczywiście będzie do przeczytania na naszej stronie internetowej.

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.