TCS w Oberstdorfie. Jest decyzja ws. startu polskich skoczków

W niedzielny wieczór niemiecki sanepid potwierdził częściowo pozytywny wynik testu na koronawirusa u Klemensa Murańka. Skoczek został automatycznie odizolowany od reszty kadry Polski na 69. Turniej Czterech Skoczni. Dotąd czekaliśmy na decyzję, czy nasi skoczkowie zostaną wykluczeni ze startu w zawodach. Teraz okazało się, że Polacy zostali wykluczeni ze startu w Oberstdorfie. 

W sobotę, tuż przed rozpoczęciem 69. Turnieju Czterech Skoczni, polscy skoczkowie przeszli testy na koronawirusa. Niestety, jak się okazuje, jeden z zawodników otrzymał pozytywny wynik. Skaczemy.pl przekazało informację, iż to Klemens Murańka został zakażony. – Niemiecki sanepid potwierdził, iż pozytywny test wśród naszych reprezentantów ma Klemens Murańka, który od razu został odizolowany od reszty grupy. Czekamy na kolejne wytyczne niemieckiego sanepidu. Klemensa samopoczucie ok, bez objawów. Cała grupa również w pełnym zdrowiu – czytaliśmy informację na Twitterze.

Polaków dziś ponownie testowano. Niestety, zapadła bardzo smutna i negatywna decyzja. Reprezentacja biało-czerwonych została wykluczona ze startu w Oberstdorfie. – Bardzo żałujemy tej decyzji, ale aby chronić pozostałych zawodników, nasz departament zdrowia nie miał innego wyboru. Nie możemy dopuścić polskiego zespołu do startu w Oberstdorfie – powiedział sekretarz generalny zawodów otwarcia TCS Florian Stern.

Źródło: informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj