TCS w Oberstdorfie: Eisenbichler i Stoch najlepsi na treningach

Kamil Stoch

Kilka minut temu zakończyły się dwie serie treningowe poprzedzające kwalifikacje do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Podczas pierwszego treningu najlepiej zaprezentował się Markus Eisenbichler, w drugim brylował Kamil Stoch.

W pierwszym treningu po skoku na odległość 128 metrów zwyciężył reprezentant gospodarzy Markus Eisenbichler. Tuż za nim sklasyfikowany został jego kolega z reprezentacji Andreas Wellinger, który uzyskał w swoim skoku aż 135 metrów. Trzecie miejsce zajął Kamil Stoch lądując na 131 metrze. Tuż za najlepszą trójką sklasyfikowano dwóch Austriaków, Manuela Fettnera ( 128,5 m) oraz Michaela Hayboecka ( 128,5 m). Na miejscu 9. uplasował się zwycięzca poprzedniej edycji Turnieju Czterech Skoczni – Peter Prevc ( 126,5 m). Najlepszą “10”zamknął Jan Ziobro, który uzyskał w swoim skoku 132 metry. Tuż za nim sklasyfikowany został kolejny z reprezentantów Polski – Dawid Kubacki (129,0 m ). Piotr Żyła był 16. ( 126,0 m), Maciej Kot 19. ( 121,5 m). Pozostali reprezentanci Polski sklasyfikowani zostali na dalszych pozycjach, Stefan Hula  był 34. ( 121,5 m), a Klemens Murańka 53. ( 117,5 m).

Podczas drugiego treningu zwyciężył Kamil Stoch lądując na odległości 133 metrów. Tuż za nim uplasował się Markus Eisenbichler ( 132,5 m ), a trzeci był kolejny z reprezentantów Polski – Dawid Kubacki (132,0 m).

Pełne wyniki treningów

Właśnie rozpoczęły się kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego, Transmisje można obejrzeć na antenie Eurosportu. Relacja także w RadioGol.pl .

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.