TCS w Oberstdorfie. Błysk formy Graneruda. Trzech Polaków w ścisłej czołówce

Screen - Eurosport

Halvor Egner Granerud zwyciężył w kwalifikacjach do inauguracyjnego konkursu 71. Turnieju Czterech Skoczni na Schattenbergschanze (HS137) w Oberstdorfie. Reprezentant Norwegii oddał skok na 133,5 m, tym samym wyprzedzając Dawida Kubackiego i Timiego Zajca. Polacy w komplecie awansowali do czwartkowych zawodów.

Odległość 133,5 m i 8,9 pkt przewagi nad rywalem- w takim stylu Halvor Egner Granerud odniósł zwycięstwo w kwalifikacjach do pierwszego z konkursów niemieckiej części Turnieju Czterech Skoczni. Lider Pucharu Świata, Dawid Kubacki wylądował na Schattenbergschanze 1,5 m bliżej, tym samym plasując się tuż za Norwegiem. Trzecie miejsce wywalczył Timi Zajc (133,5 m). Słoweniec zajmował pozycję lidera przez znaczną część rywalizacji.

Lokatę za pierwszą trójką uzyskał Johann Andre Forfang. W ścisłej czołówce uplasowali się jeszcze dwaj Biało-Czerwoni: piąty Piotr Żyła (129 m) oraz szósty Kamil Stoch (127,5 m). Na kolejnych miejscach sklasyfikowani zostali z kolei reprezentanci gospodarzy: Karl Geiger oraz Andreas Wellinger. Dziesiątkę kwalifikacji w Oberstdorfie uzupełnili Daniel Andre Tande oraz Manuel Fettner.

Szóstka z awansem

Oprócz polskich zawodników z  TOP6 środowej rywalizacji, w czwartkowym konkursie zaprezentuje się jeszcze trójka z nich. 124- metrowa odległość Pawła Wąska zapewniła mu dwudziestą drugą lokatę. Trzydziesty drugi był Jan Habdas, który skokiem na 123 m zaliczył udany debiut w prestiżowej imprezie. Na czterdziestej szóstej pozycji uplasował się ostatni z reprezentantów naszego kraju, Stefan Hula (115 m ).

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna