TCS w Innsbrucku: Treningi dla Petera Prevca i Mariusa Lindvika, dobre skoki Dawida Kubackiego

Fot. Magdalena Janeczko

Fot. Magdalena Janeczko

W austriackim Innsbrucku odbyły się treningi przed kwalifikacjami do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. W pierwszym najlepszy okazał się Peter Prevc przed Stephanem Leyhe oraz Daikim Ito, a w drugim Marius Lindvik wyprzedził Stefana Krafta i Ryoyu Kobayashiego.

Na skoczni Bergisel panowały zmienne warunki atmosferyczne. Wiatr wiał od 0,45 m/s pod narty do 0,6 m/s w plecy. Jury nie potrafiło ustawić optymalnej belki, ta była zmieniana wielokrotnie (od 15 do 11).

Pierwszy trening wygrał Słoweniec Peter Prevc. Pokazujący coraz lepsze skoki zawodnik doleciał do 125,5 metra, co przy rekompensacie za wiatr w plecy dało mu pierwsze miejsce. Za nim uplasował się Stephan Leyhe (128 metrów) oraz Daiki Ito (124,5 metra). W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze Timi Zajc (oddał najdłuższy skok – 132 metry), Dawid Kubacki, Stefan Kraft, Daniel Huber, Robert Johansson, Ryoyu Kobayashi  i Daniel Andre Tande. Nieco gorzej spisał się Karl Geiger, który zajął 15. miejsce po skoku na odległość 121 metrów.

Oprócz Kubackiego, reszta Polaków spisała się przeciętnie i żaden z nich nie przekroczył punktu konstrukcyjnego. Piotr Żyła był 24. (116 metrów), Kamil Stoch 29. (114,5 metra), Maciej Kot 33. (115,5 metra), Stefan Hula 38. (111 metrów), a Jakub Wolny 42. (113,5 metra).

Podczas drugich prób wiatr był silniejszy, osiągał nawet 1,2m/s w plecy, cały czas temperatura była powyżej zera, odnotowano 3 stopnie Celsjusza. Tym razem rozbieg ustawiony został na belce o numerze 13 i obniżono go tylko raz.

Tym razem najlepszy okazał się Marius Lindvik. Norweg skoczył 129 metrów. Tuż za nim uplasował się Stefan Kraft i Ryoyu Kobayashi. Kolejne miejsca zajęli Stephan Leyhe, Robert Johansson, Karl Geiger, Dawid Kubacki, Philipp Aschenwald, Kamil Stoch oraz Peter Prevc.

W tym treningu kolejny dobry skok oddał Dawid Kubacki, doleciał on do 124. metra i zajął ponownie miejsce w top 10. Lepiej pokazali się Kamil Stoch (9. miejsce, 126 metrów) oraz Piotr Żyła (13. miejsce, 122 metry). Nieco poprawili się Maciej Kot (29. miejsce, 117 metrów) oraz Stefan Hula (35. miejsce, 117 metrów). Bardzo słabo spisał się Jakub Wolny, który skoczył tylko 112,5 metra, co dało mu 57. miejsce.

Wyniki treningów

Źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.