TCS w Innsbrucku: Tande zwycięża w jednoseryjnym konkursie

Daniel Andre Tande

Daniel-Andre Tande potwierdził swoją świetną formę, wygrywając podczas jednoseryjnego konkursu w Innsbrucku. Pomimo trudnych warunków na skoczni Bergisel był w stanie skoczyć stosunkowo daleko, podium uzupełnili Robert Johannson oraz Evgeniy Klimov.

Pierwsza seria dzisiejszego konkursu została rozegrana z wieloma problemami, trwała ona półtorej godziny, podczas której skoki oddało 47 zawodników, w tym jeden z nich zaliczył upadek. W wyniku silnego wiatru druga seria została odwołana. W jednoseryjnym konkursie, na pierwszym miejscu uplasował się Daniel-Andre Tande, który skoczył 128,5  metra i zdobył 125,7 pkt, jego rodak, Robert Johannson, oddał skok o 4,5 metra dłuższy, zapewniając sobie 2 miejsce w konkursie i gromadząc 123,1 punktów na koncie. Podium uzupełnił Rosjanin, Evgeniy Klimov po próbie na 127 metrów. Kamil Stoch zdobył w sumie 117,4 pkt po skoku na 120,5 metra i stracił miejsce na podium o 1,7 pkt. Tyle samo traci obecnie w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni do Tande, który jest liderem. 0,4 pkt mniej od Kamila Stoch zgromadził Maciej Kot, który uplasował się na 6 pozycji po skoku na 121 metrów, Piotr Żyła skoczył tyle samo, ale przegrał z Kotem o 0,3 pkt, zajmując miejsce 7. Kolejny z Polaków, Dawid Kubacki, zajął 17 miejsce, oddając skok na 115 metrów i zgromadził w sumie 105,6 pkt, Jan Ziobro zgromadził 4,9 pkt mniej na swoim koncie, po skoku na tę samą odległość i zajął 23 miejsce. Bez punktów zakończyli dzisiejsze zmagania Klemens Murańka i Stefan Hula, którzy odpowiednio zajęli 41 i 42 miejsce po skokach na 108,5 oraz 100 metrów.

Pełne wyniki dzisiejszych zawodów

Dzięki dobrym wynikom naszych zawodników Polska obecnie jest na miejscu lidera w Pucharze Narodów, mając nad drugą Austrią 6 pkt przewagi, a nad trzecimi Niemcami 122.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.