TCS w Innsbrucku: Stoch najlepszy na treningach!

Kamil Stoch

Kamil Stoch wygrał oba treningi przed kwalifikacjami do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. W Innsbrucku Polak latał na 130 i 130,5 m. Kwalifikacje już o 14.

W pierwszym treningu Stoch o 2,7 pkt. wyprzedził drugiego Michaela Hayboecka. Odległość Austriaka to 131 metrów. Trzeci Manuel Fettner uzyskał 128,5. Jego strata do dwóch pierwszych zawodników była już znacznie większa. Czwarte miejsce zajął Domen Prevc. Lider Pucharu Świata skoczył 125 metrów. Piąty był Jakub Janda (126 m), a czołową szóstkę dopełnił Vincent Descombes Sevoie. Francuz lądował na 124,5 m.

Słabiej poradzili sobie pozostali biało-czerwoni. Kolejny z naszych reprezentantów, Maciej Kot, zameldował się dopiero na 13. pozycji. Zakopiańczyk lądował na 121 metrze. Stefan Hula był 23. po skoku na identyczną odległość co Kot, a Jan Ziobro uzyskał 118 metrów i zameldował się pozycję za Hulą. Dopiero 44. miejsce zajął Piotr Żyła. Wiślanin skoczył 117,5. Zaledwie 115 metrów uzyskał Dawid Kubacki. Dało mu to 46. pozycję. Najsłabiej spośród Polaków zaprezentował się Klemens Murańka. Po skoku metr dłuższym od próby Kubackiego był pięćdziesiąty.

W drugim treningu Stoch potwierdził swoją doskonałą dyspozycję. Tym razem uzyskał 130,5 metra. Taką samą odległość zanotował ponownie drugi Michael Hayboeck. Na trzecim miejscu, tak samo jak w pierwszym treningu, sklasyfikowany został Manuel Fettner. Austriak uzyskał pół metra mniej niż w pierwszym treningu. Tuż za podium treningu znalazł się Daniel Andre Tande. Norweg skoczył 127,5 m. Piąty był jego rodak Andreas Stjernen, który zanotował identyczną odległość. W czołowej szóstce znalazło się jeszcze miejsce dla Markusa Eisenbichlera. Zwycięzca kwalifikacji z Ga-Pa poszybował na 125,5 m.

Swoją lokatę poza Stochem powtórzył także Maciej Kot. Tym razem Zakopiańczyk  lądował jednak dwa metry dalej. Zdecydowanie lepszy skok niż w pierwszym treningu oddał Piotr Żyła. 123,5 metra dało mu 15. miejsce. Jan Ziobro (122,5 m) został sklasyfikowany na 25. pozycji, ex aequo z Domenem Prevcem. Trzydziesty był Dawid Kubacki. Skoczek z Szaflar lądował na 120,5 m. Słabiej poradził sobie Stefan Hula. 119 metrów dało mu 46. pozycję. Ponownie 50. był Klemens Murańka. Polak poprawił swoją odległość o metr.

Źródło: informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.