TCS w Innsbrucku: Rywalizacja przenosi się do Austrii. Przed nami trening i kwalifikacje (lista stratowa)

Innsbruck, cmentarz

Fot.: Sportsinwinter.pl

Po dwóch konkursach w Niemczech, nadszedł czas na austriacką odsłonę 68. Turnieju Czterech Skoczni. Już jutro w Innsbrucku 72 skoczków przystąpi do oficjalnego treningu i kwalifikacji.

Półmetek noworocznego cyklu to zwyczajowy czas dokonywania zmian w zgłoszonych składach. Z prawa tego skorzystał trener Słoweńców, który odesłał do domu Tilena Bartola, a w jego miejsce powołał Cene Prevca. W ekipie Stanów Zjednoczonych Andrew Urlaub zastąpił Caseya Larsona, z kolei fiński selekcjoner wysłał do domu Eetu Nousiainena. Grupę narodową liczącą sześciu zawodników wystawi dodatkowo Austria, a znajdą się w niej: Stefan Rainer, Thomas Hofer, Manuel Fettner, Markus Schiffner, Clemens Aigner, Stefan Huber.

Michał Doleżal pozostał przy sześciu nazwiskach wytypowanych na konkursy w Niemczech, zatem w Innsbrucku i Bischofshofen zobaczymy: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Macieja Kota, Jakuba Wolnego i Stefana Hulę.

W piątek o 11:15 na skoczni HS 130 w Innsbrucku rozpocznie się oficjalny trening przed kwalifikacjami do sobotniego konkursu, zaś same kwalifikacje wystartują równo o 14:00. Właściwe zmagania odbędą się pojutrze o 14:00. Na ten moment liderem klasyfikacji generalnej 68. TCS jest Ryoyu Kobayashi, który o 6,3 punktu wyprzedza drugiego Karla Geigera. Na wirtualnym podium zmagań jako trzeci plasuje się Dawid Kubacki ze stratą 8,5 punktu do lidera.

Pełna lista startowa

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.