TCS w Innsbrucku: Ryoyu Kobayashi najlepszy w kwalifikacjach, pięciu Polaków z awansem

Ryoyu Kobayashi okazał się najlepszy podczas kwalifikacji do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Japończyk skoczył 126,5 metra. Najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki, który zajął 7. miejsce. Do konkursu nie awansowali Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot. 

Nie było powtórki z dwóch pierwszych konkursów 67. Turnieju Czterech Skoczni. Ryoyu Kobayashi tym razem najlepszy również w kwalifikacjach. Japończyk z minimalnym wiatrem w plecy skoczył 126,5 metra. Drugi Roman Koudelka lądował dwa metry bliżej i stracił do zwycięzcy 2,5 punktu. Trzecie miejsce zajął Johann Andre Forfang, który oddał najdłuższy skoki kwalifikacji – 127,5 m. Czwarta lokata przypadła wczorajszemu jubilatowi – Danielowi Huboerowi. Reprezentant gospodarzy uzyskał 126 m. Najlepszym z Polaków był ponownie Dawid Kubacki, który skoczył 121 metrów.

Pozostali Polacy spisali się słabiej. Kamil Stoch uzyskał 114 metrów i był dwudziesty czwarty. Jakub Wolny był dwudziesty ósmy (115 m), Piotr Żyła trzydziesty pierwszy (115,5 m), a Stefan Hula trzy lokaty za nim (115,5 m). Do jutrzejszego konkursu nie awansowali Aleksander Zniszczoł, któremu zmierzono 107 metrów i dało to pięćdziesiąte trzecie miejsce. Maciej Kot trzeci raz z rzędu odpadł w kwalifikacjach po skoku na 106,5 metra. Zakopiańczyk był dopiero pięćdziesiąty siódmy.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.