TCS w Innsbrucku. Pogoda nie dała za wygraną. Będzie dodatkowy konkurs w Bischofshofen

fot. Anna Felska

Mimo usilnych starań organizatorzy, pogoda nie pozwoliła na rozegranie dzisiejszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni na skoczni Bergisel w Innsbrucku. Według wstępnych planów, mają one zostać rozegrane jutro w Bischofshofen (HS 142).

fot. Anna Felska

Według wstępnych planów dzisiejszy konkurs miał rozpocząć się o godzinie 13:30. Niestety jednak, prognozy już od początku dnia nie były zbyt optymistycznie. Najpierw nie udało się rozegrać serii próbnej, a następnie samych zawodów.

Organizatorzy zaplanowali rozegranie dodatkowej rywalizacji w Bischofshofen (HS 142). Na ten moment nie znamy jednak konkretnej godziny rozpoczęcia jutrzejszego konkursu. Pewne jest jednak, że zawodnicy zachowają numery startowe z wczorajszych kwalifikacji. To pierwsza taka sytuacja od sezonu 2007/08. Wówczas również dwukrotnie rywalizowano na Paul-Ausserleitner-Schanze.

Przypomnijmy, że Piotr Żyła rywalizować będzie w parze z Niemcem Constantinem Schmidem, Paweł Wąsek z Czechem Romanem Koudelką, Andrzej Stękała ze Szwajcarem Simonem Ammannem, Jakub Wolny z Norwegiem Danielem Andre Tande, a Dawid Kubacki ze Słoweńcem Timim Zajcem.

źródło: informacja własna