TCS w Innsbrucku: Pierwszy trening wygrywa Kamil Stoch, drugi trening odwołany

Karuzela 66. Turnieju Czterech Skoczni przeniosła się do Innsbrucku. W pierwszym treningu najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch, tuż za nim był Stefan Hula. Niestety trening drugi został odwołany przez złe warunki atmosferyczne.

Za nami pierwszy trening na Bergisel, której rozmiar wynosi 130 metrów. Zwycięstwo powędrowało w ręce Kamila Stocha, który jako jedyny poszybował na 130.5 metr, co dało mu 72 punkty. Druga lokata przypadła Stefanowi Huli. Reprezentant Polski skoczył 127.5 metrów i do lidera stracił 7.1 punktów. Trzecią pozycję zajął Stephan Leyhe, Niemiec wylądował na 125 metrze. Czwarty był Richard Freitag (121 m). Kolejnym Polakiem w TOP10 był Dawid Kubacki (125 m), który uplasował się na miejscu 7. Maciej Kot (117.5 m) zajął pozycję 16, tuż za nim był Piotr Żyła (122 m). Dobry wynik zanotował również debiutujący w zawodach Pucharu Świata Tomasz Pilch, skoczył on 118.5 metrów i został sklasyfikowany na lokacie 20. Najgorzej z naszych reprezentantów wypadł Jakub Wolny (116.5 m), który ostatecznie był 23.

Pełne wyniki pierwszego treningu

Drugi trening niestety został odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych. Kwalifikacje mają zacząć się zgodnie z planem, czyli o godzinie 14.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.