TCS w Innsbrucku. Oto pary KO trzeciego konkursu. Dwa polskie pojedynki. Z kim zmierzą się skoczkowie? (lista startowa)

Screen: Eurosport

Dawid Kubacki okazał się najlepszy w kwalifikacjach w Innsbrucku, a za jego plecami znalazł się Kamil Stoch. Środowy konkurs zostanie rozegrany w tradycyjny na turnieju sposób rywalizacji pomiędzy dwójką zawodników. Czekają nas dwie polskie pary.

Screen: Eurosport

Kapitalnie zakończyły się dla nas kwalifikacje do trzeciego konkursu TCS. Pierwsze miejsce zajął Dawid Kubacki, a tuż za plecami lidera PŚ uplasował się Kamil Stoch. Dla trzykrotnego mistrza olimpijskiego był to prawdopodobnie najlepszy skok w całym sezonie. Trzecią pozycję, ale z wyraźną stratą punktową do naszych skoczków, zajął Anze Lanisek.

Czołową piątkę uzupełnili Norwegowie, Marius Lindvik i Johann Andre Forfang. Awans do konkursu wywalczyło 6 reprezentantów Polski, czyli wszyscy, którzy pojawili się na starcie kwalifikacji. Paweł Wąsek i Piotr Żyła uplasowali się kolejno na 22 i 27 miejscu. O sporym szczęściu mogą mówić natomiast Jan Habdas i Stefan Hula, którzy znaleźli się na dwóch ostatnich miejscach, gwarantujących awans.

Turniej Czterech Skoczni jest już na półmetku, w środę będzie można powiedzieć, że w 75% dobiegł końca. W trzecim konkursie, który tradycyjnie odbędzie się w Innsbrucku, skoczkowie będą rywalizowali najpierw pomiędzy sobą. Zgodnie z tradycją noworocznej imprezy. Kwalifikacje wyłoniły pary KO.

Oto polskie pary KO trzeciego konkursu TCS

Dawid Kubacki – Stefan Hula

Kamil Stoch – Jan Habdas

Piotr Żyła – Naoki Nakamura

Paweł Wąsek – Wasilljew

Lisa startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj