TCS w Innsbrucku: Michael Hayboeck wygrywa pierwszy trening!

W Innsbrucku zakończyła się pierwsza seria treningowa. Triumfował w niej Michael Hayboeck przed Noriakim Kasaim i Richardem Freitagiem. Najlepszym z Polaków był Piotr Żyła, który uplasował się na 25 miejscu. Tuż za nim był Kamil Stoch – 27 miejsce i Aleksander Zniszczoł – 30 miejsce.

Lider Pucharu Świata – Michael Hayboeck po skoku na odległość 127 metrów wygrał pierwszy trening przed kwalifikacjami do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Wyprzedził on drugiego Noriakiego Kasaiego 0 1,5 pkt. pomimo uzyskania przez Japończyka takiej samej odległości. Na trzecim miejscu uplasował się Richard Freitag, który poszybował na odległość 129,5 metra.

Tuż za czołową trójką, miejsce czwarte zajął Lider Turnieju Czterech Skoczni – Stefan Kraft (124,5 metra; 72.9 pkt.). Na piątym miejscu pierwszy trening zakończył Rune Velta (128,5 metra; 71.7 pkt.), a na szóstym kolejny reprezentant gospodarzy Gregor Schlierenzauer (125 metrów; 71.3 pkt.).

Polscy skoczkowie wypadli niestety słabo. Najlepszym z nich był Piotr Żyła, który uzyskał 113 metrów i zajął ex aequo z Michaelem Neumayerem dopiero 25 miejsce. Na 28 miejscu ex aequo z Taku Takeuchi uplasował się Mistrz Olimpijski z Sochi – Kamil Stoch (114 metrów; 55.2 pkt.). Tuż za nim miejsce 30 zajął Aleksander Zniszczoł (120 metrów; 55 pkt.). Dawid Kubacki był 35 (117 metrów; 52.4 pkt.), Krzysztof Biegun zajął 59 pozycje (110,5 metra; 38 pkt.), a Bartłomiej Kłusek zakończył trening na 62 miejscu (107,5 metra; 35.7 pkt.).